Запис на візит
 • uk
 • pl
 • en
 • HBA-тест проводиться для визначення ступеня зрілості сперматозоїдів. Зрілі сперматозоїди мають низький відсоток генетичних аномалій, відрізняються, як правило, правильної морфологією і достатньою активністю. Вони здатні запліднити яйцеклітину, забезпечити отримання якісних ембріонів і народження здорової дитини.
  Важливий для майбутнього батька НВА-тест є додатковим варіантом дослідження до спермограми. Для отримання найбільш повної інформації про стан чоловічого еякулята і оцінки його запліднюючої здатності, рекомендується також провести аналіз на фрагментацію ДНК сперматозоїдів та MAR тест. Тільки зріла чоловіча клітина має здатність зв’язуватися з гіалуронової кислотою, яка є основним компонентом оточення яйцеклітини. Це властивість служить природним механізмом відбору під час природного зачаття — яйцеклітина зв’яжеться тільки зі зрілим сперматозоїдом.

  В процесі запліднення сперматозоїд повинен подолати дві оболонки яйцеклітини — променистий вінець і блискучу оболонку. При контакті сперматозоїда з яйцеклітиною виникає акросомальная реакція — з акросоми сперматозоїда виділяються ферменти, які створюють канал для проникнення головки сперматозоїда в яйцеклітину. Після того, як один сперматозоїд потрапить всередину ооцита, блискуча оболонка яйцеклітини стає закритою для інших. Протягом наступних 30 хвилин клітинна мембрана головки сперматозоїда і ооцит зливаються, утворюючи єдину клітину, з якої буде розвиватися новий організм.

  Дані HBA-тесту дозволяють:

  • Спрогнозувати ймовірність настання вагітності, причому як звичайної, так і з використанням методики ЕКЗ/ІКСІ;
  • Визначити причину безпліддя і вибрати оптимальну тактику його подолання;
  • Істотно підвищити результативність ЕКЗ/ІКСІ.

  Таким чином можна максимально точно встановити можливість використання альтернативних методів запліднення. Саме тому спеціалісти рекомендують обов’язково проходити цю процедуру подружнім парам, які планують народити дитину за допомогою подібних методів.

  Показання до проведення НBA-тесту

  Типові показання до проведення процедури наступні:

  • Ідіопатичне безпліддя;
  • Варикоцеле;
  • Звичне невиношування вагітності (викидень, завмерла вагітність);
  • Невдалі спроби ЕКЗ в минулому;
  • Ембріони поганої якості з попередніх спроб ЕКЗ;
  • Хронічні захворювання органів чоловічої сечостатевої системи.

  Як проходить процедура і як оцінюється результат

  Для цього дослідження проводиться звичайний забір чоловічою сперми. В кожному еякуляті може бути певна кількість незрілих гамет, але є встановлені норми. Нормою вважається 80% і більше зрілих сперматозоїдів. Якщо їх концентрація складає 65% і менше, це говорить про низьку якість біологічного матеріалу чоловіка. В цілому, визначення можливості зачати дитину встановлюється в кожному випадку окремо. Також аналізуються і інші показники, які мають значення для результату.

  Звертайтесь до професіоналів

  Клініка PARENS пропонує пройти HBA-тест тим подружнім парам, які не можуть народити дитину природним шляхом і бажають перейти до використання методики штучного запліднення. Завдяки професійному обладнанню, а також досвіду фахівців, аналіз сперми дає можливість максимально точно встановити альтернативні методи запліднення. Результат цього тесту пацієнт отримує за лічені дні.