Запис на візит
 • uk
 • pl
 • en
 • Коротка вуздечка – це вроджена патологія, яка характеризується тим, що сполучнотканинний тяж між голівкою пеніса та крайньою плоттю має малу довжину. Представлена аномалія загрожує виникненням у чоловіка дуже болісних та неприємних відчуттів під час сексуального збудження або статевих відносин. Вуздечка виконує роль своєрідного обмежувача, який допомагає голівці залишатися у природньому стані під час ерекції, а також контролює градус її вигину під час сексу. Коротка вуздечка перешкоджає повному оголенню голівки пеніса.

  Від фімозу та інших патологій чоловічого статевого органа коротка вуздечка відрізняється тим, що голівка пеніса відкрита, але нахилена вперед та донизу. Кут самого нахилу доходить до 20°. Через це чоловік може відчувати біль під час статевого акту, а також часто стається передчасна еякуляція.

  У Центрі репродукції «Паренс-Україна» кваліфіковані лікарі швидко та надійно вирішують проблеми, пов’язані з чоловічим здоров’ям. Ефективні методи терапії та сучасна технологічна база сприяють вдалому процесу лікування.

  Коротка вуздечка: причини появи та розвитку захворювання

  Коли народжується хлопчик, голівка його статевого члена на 100% вкрита крайньою плоттю. У віці до 3-х років деякі малюки можуть частково оголити голівку, а в 17 років така процедура є нормальною та правильною для всіх юнаків. Якщо з якихось причин голівка пеніса повністю не оголюється, це може свідчити про наявність чи розвиток певного патологічного процесу, наприклад, фімозу, парафімозу чи занадто коротке вуздечко крайньої плоті.

  Дане захворювання виникає через такі причини:

  • хронічні інфекції та запальні процеси;
  • травмування крайньої плоті;
  • занадто вузька спідня білизна та щільна одежа;
  • цукровий діабет (при наявності цього захворювання порушується процес регенерації тканин);
  • опіки ніжної шкіри статевого органа.

  Коротке вуздечко: головні симптоми

  Патологія має досить виражену симптоматику, через що завдає чоловікам значного дискомфорту, а також негативно впливає на якість життя. До основних ознак короткого вуздечка належать наступні:

  • інтенсивний біль;
  • голівка пеніса погано наповнюється кров’ю у хвилини збудження;
  • статевий член поступово викривлюється, спускаючись у бік мошонки;
  • головка чоловічого органа не оголюється цілком;
  • майже з регулярною точністю стається передчасне сім’явипорскування;
  • сперма застоюється в препуціальному мішку;
  • часто розвиваються різні запальні процеси.

  Іноді у чоловіків, які мають таку патологію, стається надрив вуздечка. Внаслідок цього виникає доволі інтенсивна кровотеча, а на місці розриву формується груба тканина. Саме вона робить вже й так коротку вуздечку вразливою до різних взаємодій зі статевим членом та фізичними контактами. Крім того, є великий ризик повторного розриву та потрапляння до рани небезпечної інфекції.

  Описана патологія може призвести до розвитку панічного страху перед інтимними стосунками. А проблеми з правильним оголенням голівки пеніса викликає надмірне накопичення сперми під крайньою плоттю. Через це може статися інфікування, формування дрібних камінців, а вже наявні запалення лише посилять дискомфортний стан.

  Коротка вуздечка: як проходить діагностика

  Перш за все, якщо вас турбує стан свого чоловічого здоров’я, вам необхідна консультація уролога (Львів). Зазвичай діагноз короткої вуздечки ставиться хлопчикам, які вже досягли підліткового віку і в них відбулося статеве дозрівання. Але патологія може проявитися трохи пізніше. Будь-які неприємні відчуття в області статевих органів повинні одразу насторожити вас та стати рушійною силою до відвідування уролога-андролога.

  В медичному центрі «Паренс» (Львів) працюють досвідчені фахівці. Наші лікарі можуть виявити патологічні стани, які потребують негайної корекції ще на ранніх етапах їх розвитку. Це позбавить чоловіка від багатьох неприємностей та ускладнень.

  Точний діагноз встановлюється лише після пильного огляду та збору докладного анамнезу. Якщо патологія підтверджується, пацієнту призначають пластику вуздечки крайньої плоті. Своєчасна консультація уролога захищає чоловіка від різних інфекцій, а також запобігає появі комплексів та неврозів.

  Пластика вуздечки крайньої плоті: ефективний метод лікування патології

  Якщо у вас діагностували коротку вуздечку, допомогти позбутися патології може тільки хірург. Міні-операція має назву френулотомія крайньої плоті. Лікар може здійснювати хірургічне втручання за допомогою скальпеля або лазера. Обидва способи потребують великого досвіду хірурга та точних, вивірених рухів.

  Операція проводиться в амбулаторних умовах. Спочатку пацієнту вводять місцеву анестезію. Після того, як вона почне діяти, спеціаліст розсікає вуздечку поперек (головна артерія при цьому перев’язується), а потім зшиває її у поздовжньому напрямку. Якщо пацієнт звернувся по допомогу пізно, коли природня еластична тканина вже перетворилася на більш щільну та зарубцювалася, пластика вуздечки крайньої плоті виконується у спеціальній техніці Z-подібного шва. Бувають випадки, коли вуздечка видаляється повністю, а потім хірурги формують її самостійно, використовуючи при цьому наявні шкірні лоскутки. Такий метод вважається повноцінною пластичною операцією.

  В нашому Центрі репродукції «Паренс-Україна» можна записатися на консультацію уролога на будь-який зручний для вас час. Кваліфіковані хірурги позбавлять вас неприємних відчуттів та повернуть до нормального, повноцінного життя. Не крадіть в себе можливість відчувати себе справжнім чоловіком та насолоджуватися кожною хвилиною життя без болю та дискомфорту.

  Наші лікарі