Запис на візит
 • uk
 • pl
 • en
 • Процедура TESA — це сучасний метод одержання сперматозоїдів у пацієнтів з таким видом чоловічого безпліддя, як азооспермія. Це хірургічна аспірація сперміїв з тканини яєчка, що є обов’язковим етапом ЕКЗ за наявності зазначеної проблеми.

  Азооспермія (відсутність сперматозоїдів в спермі) є розповсюдженою проблемою, яка унеможливлює запліднення природним шляхом. Найчастіше зустрічається ідіопатична форма хвороби, яка становить до 90% всіх випадків. У таких пацієнтів не відзначається жодних аномалій розвитку статевих органів або гормональних порушень, але мати дітей без допомоги репродуктивних технологій вони не можуть.

  Існує також обструктивна форма азооспермії, при якій порушується прохідність канальців, по яких сперматозоїди потрапляють в сперму. Ще одна причина — перенесена вазектомія. Іноді до такого стану може довести зловживання алкоголем, або застосування гормонів, включаючи стероїди.

  Як проходить процедура?

  Маніпуляційний метод ТЕЗА передбачає проведення операції в амбулаторних умовах з дотриманням всіх антисептичних правил, як і при будь-якому іншому хірургічному втручанні. Зазвичай застосовується місцева анестезія. Суть процедури TESA зводиться до того, що в товщу тканини яєчка через шкіру вводиться спеціальний шприц для біопсії з тонкою голкою. Зазвичай біопсії піддаються обидва сім’яники.

  Отримані зразки сперматозоїдів будуть використані для екстракорпорального методу запліднення, зокрема, для ІКСІ, навіть якщо у них відсутня рухливість. Крім того, отримані в процесі маніпуляційного методу ТЕЗА зразки, можуть бути надані до кріоконсервації (заморожування в рідкому азоті клітин), що дозволяє використовувати їх в подальшому, без необхідності повторного проведення аспіраційної біопсії яєчка.

  Після процедури немає необхідності в проведенні якихось додаткових маніпуляцій, тим більш, що вона проводиться доволі швидко і майже безболісно для пацієнта. За допомогою сучасного обладнання, процедура TESA (біопсія) є безпечною для організму в цілому, і не викликає жодних місцевих реакцій.

  Важливі деталі

  Перед проведенням процедури TESA пацієнту обов’язково призначається аналіз крові на ФСГ (фолікулостимулюючий гормон). Цей гормон відповідає за дозрівання сперматозоїдів безпосередньо в тканини яєчка. При цьому, якщо рівень ФСГ у чоловіків вище 30 МО/мл, це означає, що в тканини яєчка порушений сперматогенез, тому при біопсія буде марною витратою часу, оскільки не вдасться виявити сперматозоїди. Якщо рівень ФСГ в нормі або трохи підвищений, то є сенс проведення операції ТЕЗА.

  Саме з цієї причини лікар призначає процедуру виключно після проведення лабораторних аналізів крові. За наявності можливості буде виконана аспірація сперміїв з тестікул. Якщо ця процедура буде визначена лікарем як неефективна  — буде знайдено та запропоновано інший альтернативний шлях вирішення проблеми.

  Звертайтесь до професіоналів!

  Лікування безпліддя у Львові — головна специфіка Центру репродукції PARENS-Україна. Використовуючи досвід європейських спеціалістів, а також сучасне обладнання допоможе парам, які не можуть природним шляхом пізнати щастя бути батьками.

  Процедура TESA дасть можливість пройти всі кроки програми штучного заплідення, навіть за наявності певних чоловічих проблем. Приходьте на консультацію і вам обов’язково допоможуть.

  Наші лікарі