Запис на візит
 • uk
 • pl
 • en
 • Метод PICSI — це модернізована процедура введення сперматозоїда в цитоплазму яйцеклітини, яка являє собою одну з допоміжних методик екстракорпорального запліднення (ЕКЗ). Шляхом окремої і уважної селекції сперматозоїдів проводиться відбір найактивнішого зразка для проведення подальшої процедури штучного культивування ембріонів.

  В цілому, ефективність ЕКЗ залежить від цілого ряду чинників: причин безпліддя у пари, віку майбутніх батьків (в першу чергу жінки), а також технологій, які використовуються під час процедури. Важливо пам’ятати про те, що вчасне компетентне лікування дозволяє досягти бажаної вагітності у переважній більшості випадків.

  Частою причиною невдалих спроб ЕКЗ буває недостатня якість чоловічих сперматозоїдів, або їх повна інертність з певних причин. В цьому випадку застосовують допоміжну технологію — ICSI, а в деяких випадках більш ефективнішу PICSI.

  В чому відмінність двох технологій?

  Ключова відмінність ПІКСІ від ІКСІ полягає в здійсненні відбору сперматозоїда для подальшого проведення ЕКЗ. При проведенні ІКСІ ембріолог застосовує спеціальні мікроскопи з 400-кратним збільшенням. На підставі візуального аналізу обирається сперматозоїд з нормальними морфологічними характеристиками і рухливістю.

  ПІКСІ, окрім візуального, передбачає відбір за допомогою спеціальних середовищ, максимально наближених за своїми характеристиками до оболонки яйцеклітини. Зрілі сперматозоїди, найбільш здібні до запліднення, зв’язуються з молекулами середовища (для цього використовується гіалуронова кислота), що і визначає вибір ембріолога для подальшого проведення ін’єкції сперматозоїда в яйцеклітину.

  Покази для ПІКСІ

  Процедуру застосовують за рекомендацією лікаря у наступних випадках:

  • Азооспермія будь-якого походження (відсутність сперматозоідів);
  • Астенозооспермія (мала рухливість);
  • Олигозооспермия в вищій стадії, тобто значне зниження кількості сперматозоїдів;
  • Тератозооспермія (мала кількість об’єктів з нормальною морфологією);
  • Активні антитіла до сперматозоідів;
  • Низька якість кріоконсервованого біоматеріалу, якщо такий відбирався.

  Метод PICSI рекомендують застосовувати в разі невдалого проходження попередньої програми ЕКЗ, необхідність застосування цього методу рекомендує лікар.

  Як проходить процедура?

  Ключовою діючою речовиною в такі процедурі є гіалуронова кислота — саме до неї у сперматозоїдів є спеціальні рецептори. Обрав найбільш рухливий, морфологічно нормальний, зрілий сперматозоїд, ембріолог за допомогою ультратонкої мікрохірургічної голки вводить його в яйцеклітину. Таким чином, лікар-ембріолог керується не тільки візуальними, а й хіміко-біологічними характеристиками сперматозоїда, обираючи для запліднення найкращий з наявних.

  Використання методу PICSI дає можливість вирішити проблему безпліддя практично будь-якої форми. Більшість причин, які призводять до неможливості завагітніти природнім шляхом, повністю нівелюються низкою сучасних технологій, а також новітнім обладнання та протоколами лікування.

  Чекаємо на вас в нашій клініці!

  Наша команда лікарів зробить все можливе, щоб у вашій родині народився здоровий та щасливий малюк. Ми застосовуємо кращі досягнення світової репродуктології, зокрема процедуру ПІКСІ, і вміємо досягати високих результатів у подоланні безпліддя.

  Наші ембріологи