Програма сурогатного материнства – це комплекс заходів для жінок, які не можуть самостійно виношувати дитину. Сучасні програми сурогатного материнства дають шанс багатьом бездітним родинам відчути радість батьківства.
Перший і найбільш поширений, це коли для створення ембріона використовується яйцеклітини та сперма обох майбутніх батьків. У цьому випадку пара отримує можливість мати абсолютно свою генетично-рідну дитину, яку виносила сурогатна мати.
У іншому варіанті використовують донорські клітини (чоловічі або жіночі), проте хоча б один з подружньої пари має мати генетичний зв’язок з майбутньою дитиною та подальшим виношуванням дитини сурогатною мамою.
Таким чином дитина є генетично рідною для одного із подружжя. Сучасна програма сурогатного материнства дозволяє підібрати донорів з урахуванням фенотипічних ознак, щоб майбутній малюк був максимально схожий на своїх батьків.
Програма сурогатного материнства актуальна в наступних випадках:
Існують також окремі умови для проведення такої програми:
Сурогатною матір’ю може стати лише соматично та психологічно здорова жінка, яка може відповідає всім вимогам та не має протипоказань щодо участі у прогарамі сурогатного материнства.
Вимоги до потенційної сурогатної матері наступні:
В разі необхідності, потенційна сурогатна мама дає згоду на пологи із застосуванням кесаревого розтину. Вірогідність успішного зачаття і виношування немовля з використанням програми сурогатного материнства, в декілька разів більше ніж при проведенні звиклого протоколу ЕКЗ.
В Україні програма сурогатного материнства є врегульована Наказом МОЗ №787 від 09.09.2013 року, що окремо передбачено законодавством.
Якщо вас зацікавила консультація з приводу сурогатного материнства – будемо раді надати вичерпну інформацію у нашому центрі.
Дізнайтеся більше про програму сурогатного материнства
Анна Башлій
координатор