Запис на візит
 • uk
 • pl
 • en
 • Ваше здоров’я — в ваших руках. Навіть якщо ви не відчуваєте симптомів захворювання, жіночу консультацію необхідно відвідувати як мінімум два рази на рік. Бажано, щоб жінка відвідувала одного і того ж лікаря-гінеколога. Регулярний огляд у спеціаліста дозволить лікарю встановити довгострокові стосунки з пацієнткою, а також більш детальніше зрозуміти індивідуальні особливості її організму.

  Гінеколог — вузький спеціаліст, в компетенцію якого входить вирішення питань стосовно здоров’я жіночої сечостатевої системи, лікування безпліддя, ведення вагітності і підготовки до пологів.

  Вважається, що перший гінекологічний огляд має відбутися як можна раніше. Оптимальний вік — 14 років. Дівчатам ще до початку статевого життя необхідно обстежитися і отримати рекомендації спеціаліста. В подальшому житті ці візити мають стати регулярними.

  Не треба забувати і про причини позапланового візиту до гінеколога:

  • Порушення сталого менструального циклу;
  • Поява кров’яних чи гнійних виділень;
  • Відчуття певного дискомфорту або болю під час статевого акту;
  • Свербіння і паління в промежині;
  • При сечовипусканні відчувається біль внизу живота;
  • На статевих органах з’являються новоутворення.

  Візити до лікаря мають стати регулярними, якщо ви маєте гінекологічні захворювання чи скарги щодо вашого жіночого здоров’я. Крім того, консультація гінеколога необхідна при плануванні вагітності і протягом усього періоду очікування малюка.

  Як проходить огляд у гінеколога?

  У процесі підготовки до огляду лікаря-гінеколога існують декілька рекомендацій, яких необхідно обов’язково дотримуватися. За три дні до візиту треба відмовитись від статевих актів, а перед візитом до лікаря провести гігієну статевих органів. Найкраще йти до лікаря на 7-12 день менструального циклу.

  Огляд лікаря-гінеколога ділиться на спілкування з лікарем і безпосередній огляд. Під час спілкування, лікар з’ясує інформацію, щодо регулярності менструального циклу, про ваші особливості та кількість вагітностей. Щоб скласти повну картину, пацієнтка має точно описати стан свого здоров’я, симптоматику проблем, якщо такі існують та розказати про регулярність статевого життя.

  Огляд молочних залоз дозволяє визначити наявність чи відсутність новоутворень. В разі потреби лікар призначає УЗД або мамографію (для жінок старше 40 років), а також консультацію мамолога за медичними показами.

  Під час прийому спеціаліст бере мазок із піхви, цервікального каналу і уретри. Робиться обов’язковий мазок на цитологію з поверхні шийки матки. Паралельно проводять тест на наявність папіломавірусу — це основний фактор розвитку раку шийки матки. Якщо виявлено патологію, то призначається кольпоскопія.

  За підсумками аналізів гінеколог встановлює попередній діагноз і призначає лікування. В деяких випадках лікар призначає додаткову УЗД діагностику органів малого тазулабораторні дослідження, тощо.

  Первинний прийом вагітних жінок гінеколог починає з того, що оцінює вагу і зріст пацієнтки, вимірює артеріальний тиск і температур тіла, виявляє спадкові захворювання і наявність патологій. В подальшому він контролює стан майбутньої матері, призначає аналізи і дає рекомендації.

  З проблемою гормонального збою жінки звертаються саме до гінеколога та гінеколога-ендокринолога. Він проводить дослідження, призначає препарати для коригування показників при необхідності.

  З початком менопаузи обов’язково рекомендовано пройти повний гінекологічний огляд, щоб розпочати замісну гормональну терапію. Вчасний візит до гінеколога дає можливість пережити цей особливий період в житті жінки з мінімальним дискомфортом.

  Звертайтесь в центр репродукції Parens

  Наш медичний центр надає широкий спектр послуг, а консультація гінеколога у Львові — одна з найпопулярніших. Ви завжди можете звернутися до жіночої консультації і отримати допомогу професіоналів.

  Наші лікарі