Запис на візит
 • uk
 • pl
 • en
 • Наразі багато родин з певних фізіологічних причин не мають можливості стати щасливими батьками. Але в умовах сучасного рівня медичних технологій цю проблему можна вирішити. Клініка репродукції «PARENS» запрошує скористатись шансом створити нове життя за допомогою технології екстракорпорального запліднення in vitro.

  Що це за процедура?

  Штучне екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ) вважається класичною допоміжною репродуктивною технологією. Принцип даного методу полягає в організації злиття сперматозоїдів й ооцитів не в організмі пацієнтки, а в скляній пробірці (in vitro). Отримані ембріони на 5-ту добу переносять в порожнину матки, де і проходить подальший розвиток плоду, як і під час звичайної вагітності.

  Штучне запліднення показано в наступних випадках:

  • Безпліддя (однієї чи обох з подружжя), яке неможливо вилікувати протягом 9-12 місяців після діагностування;
  • Наявність у подружжя захворювань, які унеможливлюють досягнення вагітонсоті без штучного запліднення.

  У деяких випадках пацієнтці може бути показано екстракорпоральне запліднення ін вітро із застосуванням донорських клітин. Доцільність методу вирішує лікар, ґрунтуючись на даних анамнезу і результатах обстеження.

  Як проходить процедура ЕКЗ

  Звернувшись за допомогою, пацієнти проходять декілька кроків:
  1. Обстеження подружжя. Виявлення причини безпліддя. Аналізи і розробка індивідуального курсу лікування.
  2. Безпосередній початок процедури — стимулювання суперовуляції. Проводиться за допомогою гормональних препаратів. Процедура займає 7-10 днів.
  3. Отримання яйцеклітин. Після підготовчого етапу в жінки беруть пункцію з яйцеклітиною. Процедура відбувається протягом 10-20 хвилин.
  4. Отримання сперматозоїдів. У чоловіка беруть насінну рідину в день проведення самої процедури. Окремо обирають найякісніші клітини.
  5. Штучне запліднення. Починають цю процедуру через 4 години після вилучення яйцеклітин. Запліднені жіночі клітини поміщають в спеціальне поживне середовище.
  6. Зрощування ембріону. Протягом 3-5 днів відбувається процес зрощування ембріонів. За цим процесом уважно спостерігають лікарі-ембріологи.
  7. Перенесення ембріонів. На 3-4 день заплідненні методом ЕКЗ ембріони переносять в матку пацієнтки. Щоб уникнути багатоплідної вагітності, в матку поміщають не більше двох ембріонів. Процедура практично безболісна, тому її проводять амбулаторно та без анестезії.
  8. Підтримка і контроль вагітності. Контроль здійснює лікар, який проводив ЕКЗ. Після підтвердження вагітності, пацієнтці призначають гормональні препарати, щоб не виникла загроза переривання вагітності. Протягом усієї вагітності пацієнтка знаходиться під наглядом лікарів.

  Позитивний результат ЕКЗ залежить від декількох факторів:

  • Вік пацієнтки;
  • Якість яйцеклітин й сперматозоїдів;
  • Стан порожнини матки;
  • Професіоналізм лікарів.

  Лікарі-репродуктологи рекомендують пройти цю процедуру в тому разі, якщо природне запліднення повністю неможливе. Ризики, які можуть виникнути під час штучного запліднення in vitro, мінімальні.

  Якщо ви мрієте народити здорову дитину, то ЕКЗ — це метод, який дає реальний шанс для цього. Клініка репродукції «PARENS» запрошує записатись на первинну консультацію з цього питання. Зробити це ви можете прямо зараз.

  Наші лікарі