Запис на візит
 • uk
 • pl
 • en
 • В акушерстві ультразвукову діагностику практикують на ранніх термінах вагітності для контролю її перебігу та діагностування можливих патологій. Проходити регулярне УЗД під час вагітності — це найкращий метод контролю всього процесу, аж до самих пологів.

  Планові і повторні дослідження

  Особливої підготовки для проходження першого УЗД під час вагітності не потрібно. Можливо, доведеться випити води, щоб наповнився сечовий міхур. Це робиться з метою, щоб лікар мав можливість краще провести діагностику. Під час дослідження жінка не відчуває болі й дискомфорту. Для матері і дитини УЗД вагітності – це найбезпечніше дослідження.

  Повторне УЗД призначають одразу після діагностики, під час якої і встановили факт вагітності. Проведення узгоджується згідно із терміном розвитку плоду:

  • 10-11 тиждень (в цей період досліджується поява серцебиття у майбутньої дитині, аналізується розвиток організму стосовно виявлення аномалій);
  • 19-21 тиждень (оцінюють розвиток конкретних органів, а також намагаються діагностувати можливі проблеми, які не визначаються на більш ранньому етапі);
  • 32-34 тиждень (плід досліджують на можливість затримки розвитку, визначають кількість навколоплідних вод, плаценти, правильність розташування дитини).

  Позапланове УЗД вагітності

  Лікар-гінеколог призначає позапланову ультразвукову діагностику, якщо на ранньому етапі вагітності було виявлено патологію плода або інші ускладнення. Також позапланове УЗД призначають, якщо жінка під час вагітності звернулася до лікаря зі скаргами щодо болей внизу живота, появи кров’яних виділень, тощо. Лікар, таким чином, виявить проблему та зможе знайти вихід залежно від ситуації.

  Причинами позапланового УЗД є:

  • Патологічний стан матері, який загрожує життю майбутньої дитини;
  • Неправильна позиція плода, передчасне відшарування плаценти;
  • Дистрес плода.

  УЗД в таких випадках призначають в будь який момент, коли це буде необхідно. Точний день візиту визначає лікар.

  Різновиди досліджень

  З метою встановлення вагітності ультразвукова діагностика проводиться за допомогою вагінального датчика (що вводиться у піхву). Ця діагностика дозволяє більш точно оцінити наявність змін в організмі жінки, пов’язаних з її станом. Таке УЗД можна проводити на 3-му тижні після зачаття.

  Найчастіше проводять абдомінальне УЗД (лікар проводить по животу вагітної спеціальним датчиком УЗД-апарату).

  Існують також і наступні різновиди:

  • Стандартне 2-D УЗД-дослідження в двох вимірах, яке проводиться з метою надання інформації про стан плода та прилеглих тканин. Тривалість -15-20 хвилин.
  • 3-D УЗД, під час якого на екрані апарату вимальовується трьохмірна кольорова картинка, яка дозволяє роздивитися високоякісне зображення майбутньої дитини. Можна побачити стать, обличчя тощо. Триває це дослідження майже годину.
  • 4-D УЗД схоже із 3-D, але зображення видається в режимі реального часу. Саме це дозволяє роздивитися як рухається плід. Також існує можливість записати зображення. Батьки отримують не просто фотографію дитини, а відеозапис.

  Звертайтесь в клініку Parens

  Процедура УЗД вагітності в клініці Parens повністю безпечна як для мами, так і для малюка. Процедура проводиться за допомогою сучасного обладнання, а фахівець, який з ним працює, має достатній рівень кваліфікації і досвіду. Чекаємо на Вас у нашому центрі!

  Наші лікарі