Запис на візит
 • uk
 • pl
 • en
 • Як визначити стать дитини на ранніх термінах вагітності 08.11.2021

  Як визначити стать дитини на ранніх термінах вагітності

  Майже всі майбутні батьки бажають якомога раніше дізнатися, хто в них народиться – хлопчик чи дівчинка. Визначити стать дитини особливо важливо для сімей, в яких є носії генетичних захворювань, пов’язаних зі статтю: міодистрофія Дюшена, гемофілія та інші). Також визначення статі дитини допоможе лікарю підібрати правильну гормональну терапію для матусі у випадку гіперандрогенії надниркового генезу.

  Існує безліч способів, як визначити стать дитини, не виходячи з дому. В основному всі методи базуються на народних прикметах: смакові уподобання майбутньої мами, вирахування за датою народження батька та матері, форма животика. Звичайно 100% результату такі способи не пропонують і цілком вірогідно, що у жінки народиться дитина зовсім не тої статі, що засвідчила прикмета.

  Визначення статі дитини необхідно довірити досвідченим лікарям та сучасним методикам. Тоді ви зможете отримати найбільш точну відповідь про те, кого ви чекаєте, а також попередите розвиток тяжких хвороб дитини.

  Як формується стать дитини під час зачаття

  Відомо, що статеві ознаки майбутнього малюка закладаються саме батьком. Це відбувається безпосередньо в момент запліднення яйцеклітини. Від мами всі діти отримують Х-хромосому і тут вже все повністю залежить від того, який сперматозоїд тата першим досягне яйцеклітини:

  • якщо також з Х-хромосомою, то народиться дівчина (генотип ХХ);
  • якщо ж з Y-хромосомою – хлопчик (генотип XY).

  Існує така думка, що на стать дитини впливає те, коли відбувся останній статевий акт. Х-хромосоми дуже стійкі та повільні. Через це є великий шанс народити дівчинку, за умови, що злиття клітин відбулося за декілька днів до або після овуляції. Y-хромосоми навпаки дуже рухливі, але зовсім не стійкі, тому зачати хлопчика легше в день самої овуляції.

  Вирахувати точний період настання овуляції можна за допомогою сучасних тестів, які є в аптеках або шляхом ретельного ведення календаря менструації.

  Як визначити стать дитини на ранніх термінах вагітності.

  Звісно, про те, якої статі буде майбутній малюк, не знає ніхто з молодих батьків. Тому сімейні пари з великим нетерпінням чекають тієї миті, коли можна визначити стать дитини. На щастя, зараз існує багато методів, які дозволяють визначити стать дитини на ранніх термінах вагітності.

  Метод Рамзі

  Його суть полягає в тому, що вже на дуже ранньому терміні вагітності (6-7 тижнів) за місцем прикріплення хоріону та ембріону можна дізнатися, хто народиться у пари через 9 місяців. Якщо робити трансвагінальне УЗД, на екрані можна побачити зародки майбутнього плоду: зліва зазвичай розташовується хлопчик, а справа – дівчинка.
  Завдяки багатолітній практиці доктору Рамзі вдалося встановити, що у більшості випадків хоріон плоду чоловічої статі розташовується у правій частині матки, а жіночої – у лівій.

  Неінвазивне пренатальне тестування або (NIPT)

  Якщо вас цікавить питання «як визначити стать дитини по крові», вам варто вдатися до неінвазивного пренатального тестування. Сучасна технологія дає можливість провести визначення статі дитини вже на 9 тижні вагітності. Метод дозволяє помітити такі хромосомні порушення, як синдром Дауна, а також трисомія 13 і 18. Спосіб визначення статі дитини по крові являється абсолютно безпечним для мами та маля, оскільки не потребує ніякого втручання до тканин малюка. Все, що необхідно – взяти у майбутньої мами кров для повного аналізу. На цьому терміні в ній вже присутні ДНК ембріона, які продукує плацента, тому визначити стать дитини по крові цілком можливо. Якщо в клітинах будуть знайдені Y-хромосоми, значить у жінки народиться хлопчик. Їх відсутність свідчить про народження дівчинки.
  Незважаючи на те, що представлений метод був розроблений спеціально для пошуку можливих аномалій, все ж за його допомогою можна легко визначити стать дитини по крові. Спосіб вважається безпомилковим. Похибки можливі лише у випадку, коли визначення статі дитини по крові відбулося в перші дні вагітності.

  Проби ворсин хоріону

  Як визначити стать дитини на 10-ому тижні? Це можливо за допомогою взяття проб ворсинок хоріону (майбутньої плаценти). Процедура базується на взятті для аналізу тканин хоріону, що відбувається двома шляхами:

  1. Лікар вводить до шийки матки спеціальну тонку трубку з пластмаси.
  2. В живіт вагітної жінки вводять голку. Її мета – досягти плаценти та відщипнути трохи тканини для аналізу.

  CVS вважається найбільш точним методом для визначення статі дитини на ранніх термінах вагітності. Однак варто взяти до уваги, що спосіб досить ризикований для плоду. В 1 зі 100 випадків обстеження провокує викидень
  Через цю причину до цього методу вдаються лише при підозрах на різні хромосомні відхилення чи проблеми генетичного характеру. Розшифровка отриманих результатів відбувається протягом 14 днів.

  На якому терміні можна визначити стать дитини з максимальною точністю

  Сучасні технології дозволяють дізнатися стать майбутнього малюка вже з 6-ого тижня. Однак зауважимо, що все одно термін, коли можна визначити стать дитини без можливих похибок, починається з 15-ого тижня вагітності. В цей період лікар може порадити вам вдатися до більш перевірених та ефективних методик.

  Амніоцентез

  На сьогоднішній день цей спосіб дозволяє отримати найбільш точні результати, починаючи з 15 тижня вагітності. Під час обстеження лікар повільно вводить голку через черевну порожнину в матку та амніотичний мішок. З метою уникнення травмування малятка, спеціаліст відстежує кожну свою дію за допомогою ультразвуку.
  Медик бере для аналізу амніотичну рідину з генетичним матеріалом. Якщо в результаті виявляється генотип ХХ, він свідчить про те, що скоро народиться дівчинка; якщо ж вимальовується генотип XY – хлопчик.
  Дослідження є небезпечним, оскільки в 35% випадків призводить до викидня. Його призначають лише в тих випадках, коли є підозра на серйозне спадкове захворювання або якщо вагітній жінці більше 35 років. У будь-якому випадку після проходження такого обстеження ви можете зробити запит на визначення статі дитини. Розшифровка результатів займає близько 10 днів.

  УЗД

  Найбільш зрозумілий, розповсюджений та безпечний спосіб для визначення статі дитини. УЗД вагітності, яке максимально точно показує стать малюка, роблять на 18 тижні. Достовірність обстеження складає 99%.

  Різновиди УЗД:

  1. Абдомінальне. Вагітна лягає на спину, а лікар змащує її животик спеціальним гелем для кращої провідності сигналу. Далі за допомогою датчика спеціаліст водить по животику і одночасно спостерігає на екрані положення малюка.
  2. Трансвагінальне. У цьому випадку лікар вводить датчик до піхви вагітної, використовуючи індивідуальний презерватив та провідний гель. Такий різновид УЗД дає можливість дослідити важливі ділянки, які сховані під час абдомінального обстеження та дізнатися всю необхідну інформацію щодо стану плоду.

  Якщо ви хочете дізнатися стать своєї майбутньої дитини, зверніться з цим проханням до свого лікаря. В залежності від терміну вашої вагітності, спеціаліст призначить вам необхідні обстеження. Все ж нагадаємо: якими б сучасними не були дослідження, максимально точний результат можна отримати на більш пізніх термінах.