Запис на візит
 • uk
 • pl
 • en
 • Симптоми вагітності: що відчуває жінка на кожному етапі 17.08.2021

  Симптоми вагітності: що відчуває жінка на кожному етапі

  Важливо знати, що перші ознаки вагітності виникають вже через кілька днів після зачаття, тож якщо уважно спостерігати за змінами в організмі, ви можете виявити перші симптоми вагітності ще до затримки місячних.

  Зачаття та імплантація

  Після того, як відбулось зачаття, а саме на 5-8 день, відбувається перший, критично важливий етап вашої вагітності – імплантація ембріону до стінки ендометрію. Клітини ембріону починають активно ділитись і розростатись, аби надійно закріпитись у матці.

  Перший триместр

  Якщо жінка має регулярний менструальний цикл, то затримка місячних є першою достовірною ознакою вагітності.

  Проте, багато вагітних зазначали, що почали помічати перші ознаки вагітності ще до затримки місячних. До таких ранніх симптомів можна віднести:

  • підвищення чутливості та збільшення розміру грудей;
  • незначний дискомфорт внизу живота;
  • незначна нудота, зміна смаку та нюху;
  • часті походи в туалет;
  • нетипова слабкість та зниження працездатності.

   

  Які ознаки вагітності ви відчуваєте після затримки місячних

  Вже в перші дні затримки можна виявити наявність вагітності за допомогою домашнього тесту, або аналізу крові на ХГЧ гормон. З настанням першого триместру ранні ознаки вагітності стають більш вираженими і жінка може чітко відчути зміни в її організмі.

  Прояви вагітності у першому триместрі:

  • токсикоз, який може супроводжуватись постійною нудотою та блюванням;
  • збільшення чутливості грудей, часто біль та набряклість;
  • потемніння та збільшення ореолу сосків;
  • часті зміни настрою, підвищена емоційність та дратівливість;
  • втома та симптоми вірусної інфекції.

  Часто нас запитують, як відрізняються симптоми вагітності по тижнях, тож, давайте спробуємо розібратись в цьому питанні.

  Перші ознаки вагітності: виділення

  Тож, першим тижнем вагітності вважається дата початку вашої останньої менструації, хоч прийнято вважати, що під час вагітності менструація відсутня, та існують випадки, коли у жінок продовжувались місячні навіть після настання вагітності. Звісно, такі виділення не є повноцінною менструацію, тож, якщо жінка пильна до свого організму, вона точно помітить певні зміни.

  Які ж саме признаки вагітності під час місячних ви можете відчути?

  • кров’янисті виділення стали мізерними;
  • виділення короткотривалі;
  • виділення можуть мати змінений колір.

  Важливо пам’ятати, якщо ваша вагітність підтверджена, але у вас все одно присутні кров’янисті виділення – це привід зв’язатись з лікарем.

  Симптоми вагітності по тижнях, чому ви їх відчуваєте

  Говорячи про перші тижні вагітності, зміни в організмі жінки поки відбуваються лише на клітковому рівні, та в цьому процесі беруть активну участь гормони, які, безсумнівно, впливають на самопочуття вагітності.

  Втома

  Ранні ознаки вагітності часто пов’язують із втомою, яка може відчуватись у будь-яку пору доби. Такий симптом вагітності пов’язаний із посиленим виділенням прогестерону, який, в свою чергу, викликає сонливість та млявість.

  Нудота

  Достовірні ознаки вагітності часто не обходяться без токсикозу. Нудота найчастіше з’являється на 4-6 тижні вагітності і зникає до кінця першого триместру, та в деяких випадках епізодична нудота та навіть блювання спостерігаються на будь-якому терміні.

  Часті походи в туалет

  З настанням вагітності починаються глобальні зміни в жіночому організмі, а постійне бажання відвідувати вбиральню – ще один з ранніх симптомів вагітності. Справа в тому, що об’єм крові збільшується, що підвищує навантаження на нирки та сечовивідну систему жінки.

  Чутливість грудей

  Ця рання ознака вагітності також напряму пов’язана із гормональними змінами в жіночому організмі. В деяких вагітних неприємні відчуття проходять, але більшість жінок відмічають підвищену чутливість грудей протягом усього періоду вагітності.

  Звісно, перші прояви вагітності дуже індивідуальні, тож це не означає, що ви відчуватимете всі з вище перерахованих симптомів. Та часто завдяки саме цим раннім ознакам вагітності, жінки дізнаються про свій особливий стан.

  Якщо ви відчули якийсь з перших симптомів вагітності, перерахованих вище обов’язково відвідайте гінеколога у Паренс-Україна, який підтвердить настання вагітності і дасть вам всю детальну інформацію про постановку на облік у нашій клініці, аби цей важливий період вашого життя пройшов комфортно для вас та вашого малюка.