Запис на візит
 • uk
 • pl
 • en
 • Особливості менструального циклу 26.01.2022

  Особливості менструального циклу

  Багатьох жінок турбує питання, чому упродовж місяця в них так часто змінюється настрій, осмислення себе та своєї зовнішності, стан здоров’я, а також стосунки з оточуючими. Зазвичай ми все списуємо на зміни в погодних умовах, перевтому, власну недосконалість, чим ще більше заганяємо себе у глухий кут. Якщо ж зануритися у проблему трохи глибше, все одразу стає зрозумілим: особливості менструального циклу – ось що регулює ваше життя та впливає на його перебіг.

   

  Для організму кожної жінки притаманні певні біологічні процеси, серед яких одне з найголовніших місць посідає саме менструація. Оскільки цей процес повністю контролюється гормонами, не дивно, що у кожну його фазу жінка відчуває та поводить себе по-різному.

  Медичний центр «Паренс-Україна» відомий досвідченими лікарями, які завжди знаходяться на сторожі вашого репродуктивного здоров’я. Профілактичний огляд гінеколога (Львів) дозволяє жінкам відмінно почувати себе та вчасно попереджати розвиток небезпечних хвороб.

  Що таке менструальний цикл?

  Менструальний цикл являє собою повторюваний, регулярний біологічний процес, під час якого всі органи та системи майбутньої матусі готуються до настання вагітності та виношування дитини. Все це супроводжується кров’яними виділеннями із статевих органів. Менструальний цикл бере початок з настання статевого дозрівання дівчини-підлітка і завершується періодом менопаузи.

  Коли місячні з’являються вперше, консультація гінеколога є обов’язковою. На прийомі лікар розповідає про особливості менструального циклу, його норму та відхилення, а також дає рекомендації щодо особистої гігієни.

  Фази менструального циклу

  Загалом увесь цикл триває приблизно 28 днів. Однак на сьогоднішній день спеціалісти підтвердили, що він може тривати від 21 до 35 днів. У цей час в жіночому організмі відбувається безліч змін, які звичайно розділяють на декілька фаз:

  1. Менструальна.
   Період кровотечі з матки. Протягом 3-6 днів організм позбавляється від ендометрія (слизового шару), який стає притулком для вже заплідненої яйцеклітини у разі настання вагітності.
  2. Фолікулярна.
   Розпочинається паралельно з менструальною фазою і продовжується біля двох тижнів. В цей час в яєчниках народжується фолікул – спеціальний елемент, всередині якого формується нова яйцеклітина. Також в матці починає відновлюватися ендометрій.
  3. Овуляторна.
   Продовжується протягом 3 днів. Фаза характеризується тим, що вже дозрілий фолікул лопається і випускає готову до запліднення яйцеклітину. Цей процес називається овуляцією і у багатьох жінок він супроводжується болем унизу живота.

  4. Лютеїнова.
  Ця фаза триває приблизно два тижні. У цей час організм жінки продукує прогестерон та естроген – гормони, головна задача яких полягає у підготовці всіх органів до можливої вагітності. Саме під час лютеїнової фази може виникнути всім відомий ПМС – передменструальний симптом. Для нього характерні такі симптоми: тягнучий біль внизу живота, набряклість грудей, швидка зміна настрою, посилений апетит, роздратованість тощо.

  Що відбувається в організмі під час менструації

  Поговоримо детальніше про зміни, які виникають кожного дня місячних:

  • 1-й. Починається відторгнення старого ендометрія, що супроводжується кровотечею, сильним дискомфортом та навіть болем (головна причина – скорочення матки);
  • 2-й. Зазвичай біль та важкість внизу живота залишаються, а також відбувається зародження нової яйцеклітини. Під час місячних сальні залози працюють зовсім інакше, тому необхідно дуже ретельно дотримуватися правил гігієни;
  • 3-й. Закінчується відшарування непотрібного ендометрія. На стінках матки виникає ранова поверхня. Середина періоду менструації є найбільш небезпечною, адже саме в цей час ризик потрапляння інфекції сягає апогею. Через це лікаря наполегливо радять утриматися від статевих актів на період тривання місячних;
  • 4-й. Жінка почуває себе краще, хворобливість та дискомфорт поступово минають, поліпшується настрій. Але все ж таки варто відмовитися від фізичних навантажень, уникати перевтоми та негативних емоцій;
  • 5-й. Матка вже майже загоїлася, прискорюється обмін речовин, повертається бадьорість та радість життя.

  Якщо у вас виникають якісь питання, на які ви не можете самостійно знайти відповідь, варто записатися на огляд гінеколога (Львів). Спеціаліст розвіє всі сумніви, дасть пораду та підкаже правильний вихід із ситуації, що склалася. Записатися на прийом можна до медичного центру «Паренс» (Львів).

  Особливості менструального циклу

  Для правильного та здорового плину місячних характерні такі ознаки:

  • тривалість від трьох до семи днів;
  • регулярність;
  • крововтрата не перевищує 150 мл;
  • відсутність нестерпного болю або дискомфорту, що заважає вести нормальний спосіб життя.

  Будь-яка жінка має вміти правильно вирахувати свій менструальний цикл. Це дозволить уникнути багатьох неприємностей та краще зрозуміти свій організм. Розрахунки відбуваються від першого дня попередніх місячних до першого дня наступних. Зазвичай цей проміжок становить від 21 до 40 календарних днів (все залежить від індивідуальності організму).

  Медичний центр «Паренс-Україна» щоденно приймає у своїх стінах велику кількість жінок, які піклуються про свій стан та прагнуть народити здорову дитину. Однією з ознак готовності організму до материнства є регулярні місячні, які не викликають значного дискомфорту. Якщо є те, що вас турбує, приходьте на огляд гінеколога (Львів) та розкажіть про свої переживання досвідченому лікарю. Кожна жінка індивідуальна і цілком природно, що особливості менструального циклу у всіх різні.

  Не тримайте проблему в собі. Консультація гінеколога не лише зможе повернути вам спокій, а ще й попередить появу різних захворювань. Лікар може попросити зробити УЗД органів малого тазу та лякатися цього не потрібно. Це стандартна процедура, яка покаже більш якісну та детальну картину вашого стану. За результатами обстеження (у разі потреби) гінеколог призначить ефективну терапію.