Запис на візит
 • uk
 • pl
 • en
 • Чи можливо завагітніти при ерозії шийки матки 26.01.2022

  Чи можливо завагітніти при ерозії шийки матки

  Багатьох дівчат турбує питання про те, як виносити та народити здорового малюка. Головною умовою для цього є задовільний стан здоров’я майбутньої мами, а також відсутність небезпечних патологій. Регулярний огляд гінеколога (Львів) дозволить вчасно розпізнати зародження хвороби та зупинити її подальший розвиток.

  Центр репродукції «Паренс-Україна» пропонує всім жінкам огляд досвідченими лікарями та використання сучасних апаратів для діагностики, що дають точні результати.

  Що таке ерозія шийки матки

  Ерозія являє собою запальне захворювання репродуктивної системи жінки. За його наявності на слизовій оболонці шийки матки з’являються ранки, які можна побачити лише під час гінекологічного огляду. Часто така хвороба діагностується у дівчат та жінок, які знаходяться у репродуктивному віці (від 20 до 35 років).
  Ерозія шийки матки – це доброякісне захворювання, але в деяких випадках воно може трансформуватися в онкологію. Через це кожна жінка повинна двічі на рік відвідувати гінеколога та вчасно лікувати ерозію, якщо лікар встановив такий діагноз.

  Види ерозії

  Лікарі виділяють наступні типи цього захворювання:

  • справжня ерозія, яка стає помітною гінекологу під час стандартного огляду. Вона має вигляд невеликих виразок, тріщин або подряпин прямо на шийці матки. Часто навіть при легкому натисканні на патологічну ділянку з неї виступає кров;
  • помилкова (також вона має назву «ектопія»). Проявляється у вигляді червоних плям різного діаметру;
  • вроджена. За її наявності червоні плями захоплюють епітеліальний шар.

  Центр репродукції «Паренс-Україна» – це своєчасна допомога та ефективне лікування всіх проблем, пов’язаних із жіночим здоров’ям. Консультація репродуктолога (Львів), огляд гінеколога та прийом інших лікарів проводяться з використанням сучасних апаратів. Обстеження надають точні показники, на основі яких спеціалісти можуть встановити реальний діагноз.

  Ерозія шийки матки: причини

  Найчастіше невтішний діагноз встановлюється під час профілактичних оглядів і сама жінка навіть не здогадується про наявність патології. Причини ерозії шийки матки наступні:

  1. Початок статевого життя та пологи у ранньому віці.
  2. Постійна зміна сексуальних партнерів.
  3. Механічні пошкодження слизової оболонки (під час медичних втручань різного виду, навмисного переривання вагітності тощо).
  4. Хронічні захворювання урогенітального тракту.
  5. Порушення на гормональному фоні.
  6. Послаблення захисних функцій імунної системи.
  7. Некоректне використання протизаплідних препаратів, до складу яких входять гормони.

  Ерозія шийки матки: основні симптоми

  Зазвичай жінка, у якої розвивається таке захворювання, не відчуває ніякого дискомфорту. Хвороба прогресує непомітно і лише в деяких окремих випадках може викликати певну симптоматику:

  • біль або кровотеча під час статевого акту чи після нього;
  • значне виділення слизу з піхви;
  • біль під час скринінгу шийки матки;
  • незначні виділення з домішками крові задовго до чи після планової менструації.

  Варто розуміти, що такі ознаки можуть свідчити не тільки про ерозію, а й про інші небезпечні патології. Тому, якщо ви помітили певні зміни в своєму організмі, які вас лякають, необхідно відразу звернутися до лікаря.

  Коли можна завагітніти при ерозії шийки матки

  Поспішаємо заспокоїти всіх жінок, які панікують після отриманого діагнозу. Ерозія ніяким чином не впливає на зачаття малюка. За такої патології сперматозоїди продовжують з легкістю проникати через шийку матки, що дозволяє статися заплідненню. Також ерозія не призводить до безпліддя.

  Ерозія під час вагітності та пологів

  Дана патологія, якщо вона знаходиться у запущеному стані, може викликати певні труднощі та проблеми вже під час виношування малюка. Шийка матки при вагітності починає продукувати спеціальний цервікальний слиз. Коли жінка носить під серцем дитину, він стає більш щільним, густим та закриває собою весь канал. Завдяки цьому небезпечні мікроби та інфекції не можуть потрапити всередину та призвести до розвитку внутрішньоутробних інфекцій плода. Незадовго до пологів слиз має вид щільної пробки.

  Якщо у жінки є ерозія, шийка матки при вагітності не може виробляти достатню кількість слизу, через що і виникають різні проблеми.

  Про наявності вказаної патології, вхід до шийки матки буде закритий не повністю. Це означає, що грибки, віруси і різноманітні бактерії можуть легко потрапити до матки і призвести до тяжких наслідків (загибелі плода).
  Під час пологів шийка повинна скорочуватися і розкриватися, адже через неї буде просуватися маля. Та якщо на шийці є ерозія, правильного розкриття може не відбутися і пологи стануть дуже складними. Також деформовані тканини стають тонкими та крихкими, через що часто виникають розриви. Це дуже болісні відчуття, які навіть здатні обмежити рухливість жінки. Усунути пошкодження, якщо є ерозія, дуже складно, так як значно підвищується ризик інфікування тканин.

  Якщо вас турбує питання: «Коли можна завагітніти?», є однозначна відповідь. Перш ніж планувати зачаття, варто вилікувати всі гінекологічні захворювання та усунути проблеми, пов’язані з репродуктивною системою. Тільки тоді можна бути впевненими, що процес виношування та народження дитини пройде на відмінно.

  Від стану здоров’я майбутніх батьків залежить дуже багато. Саме з цієї причини жінка та чоловік, які планують найближчим часом народити малюка, мають пройти повне медичне обстеження. Якщо виявляються певні патології, їх треба одразу почати лікувати. Лише після завершення терапії обох батьків можна відновити спроби зачати малюка.

  Пам’ятайте: регулярний огляд у лікаря дозволить уникнути багатьох проблем зі здоров’ям та вчасно призупинить розвиток можливих патологій.