Запис на візит
 • uk
 • pl
 • en
 • Чи можливо завагітніти при ендометріозі? 26.01.2022

  Чи можливо завагітніти при ендометріозі?

  Бажання стати мамою виникає у кожної жінки в різному віці. Це дуже індивідуально і суб’єктивно. Для когось 19 років – цілком оптимальний вік для народження та виховання малюка, а хтось у 26 вважає себе занадто молодим і зовсім не готовий до таких тотальних змін. Народжувати дитину варто лише тоді, коли ви на всі 100% впевнені в тому, що хочете цього. Тільки за таких умов ви зможете стати щасливою мамою свого малятка.

  Окрім моральної готовності повинна бути ще фізіологічна. Йдеться про міцне здоров’я матусі та її змогу безпечно виносити дитину. Для того, щоб упевнитися, що все гаразд і ви абсолютно готові до зачаття, слід пройти певну діагностику. Консультація гінеколога (Львів) є необхідною для всіх жінок, особливо для тих, хто планує найближчим часом народити малюка. Огляд спеціаліста допоможе скласти повну картину щодо стану вашого здоров’я, а також дозволить виявити можливі відхилення від норми. У такому випадку лікар дасть слушні поради та призначить дієве лікування.

  Центр репродукції «Паренс-Україна» допомагає пізнати щастя материнства. Ми завжди на зв’язку і готові запропонувати ефективні обстеження на сучасних апаратах.

  Що таке ендометріоз

  Ендометріоз – це одна з найбільш розповсюджених хвороб, яка становить великий ризик виникнення безпліддя. Це гінекологічне захворювання, під час якого дуже сильно розростаються та виходять за нормальні межі клітини внутрішнього шару стінки матки. Найчастіше ендометріоз з’являється у жінок репродуктивного віку (приблизно 20-45 років).
  Коли клітини ендометрію розростаються, вони потрапляють до малого таза, де щільно прикріплюються до внутрішніх статевих органів жінки (матки, яєчників, маточних труб). Після цього ендометрій продовжує виконувати ті ж самі функції, що і в матці. Поступово органи жінки щільно злипаються та утворюють спайку. Жінки, які планують народження дітей, часто ставлять лікарям питання: як завагітніти при ендометріозі? Адже така хвороба нерідко призводить до безпліддя. За наявності такої патології статеві органи жінки функціонують неправильно, через що важко відбувається зачаття, а сама вагітність спливає з багатьма ризиками та відхиленнями.

  Однак навіть якщо вам встановили діагноз «ендометріоз», не треба поспішати панікувати. Все залежить від рівня розвитку хвороби й у більшості випадків її можна вилікувати без хірургічного втручання. Ендометріоз – це хвороба, яка піддається лікуванню, але коли воно є вчасним та ефективним.

  Центр репродукції «Паренс-Україна» (Львів) надає можливість всім бажаючим пройти сучасні обстеження, які покажуть точний і дійсний результат. У нас можна зробити ультразвукову діагностику, пройти консультацію ендокринолога, репродуктолога, гінеколога, а також підібрати для себе найбільш підходящий спосіб лікування безпліддя.

  Ендометріоз: основні причини появи

  На сьогодні досі не встановлено походження небезпечного захворювання, але все ж лікарі виділяють ймовірні причини його виникнення:

  1. Фактор спадковості.
   Стало відомо, що хвороба «передається у спадок» по жіночій лінії. Наприклад, якщо у родині бабуся чи мама хворіли на ендометріоз, онучка і дочка матимуть велику схильність до захворювання.
  2. Гормональний збій.
   У цьому випадку патологія розвивається через високий рівень естрогену та низькі показники прогестерону.
  3. Менорагія.
   Дуже рясні місячні зазвичай можуть сприяти потраплянню ендометрію до інших органів. А це призводить до розвитку захворювання.

  На ранніх стадіях патологія проходить без усіляких ознак, тому так важливо регулярно приходити на огляд до лікаря. Консультація гінеколога (Львів) допоможе розставити всі крапки над «і» та зупинити подальший розвиток хвороби.

  За якими симптомами можна розпізнати захворювання

  Як уже було сказано раніше, на самому початку патологія не має ніякої симптоматики. Вже з часом починають з’являтися різні нездужання:

  • відчутний біль під час менструальної кровотечі;
  • порушення менструального циклу;
  • сильний дискомфорт під час статевого акту;
  • поява кров’янистих виділень з піхви у період, коли місячних бути не повинно;
  • неприємні відчуття під час дефекації та сечовипускання;
  • поява в сечі краплинок крові.

  Ще одним важливим симптомом вважається відсутність вагітності при регулярному веденні незахищеного статевого життя.
  Ігнорування симптоматики та консультацій лікаря-гінеколога призводять до стрімкого погіршення ситуації зі здоров’ям, через що виникають такі ускладнення:

  • поява спайок у малому тазу;
  • постгеморагічна анемія;
  • зменшення кількості яйцеклітин, закладених з моменту народження людини;
  • виникнення злоякісних пухлин;
  • розвиток різних нервових розладів.

  Пам’ятайте: своєчасна терапія у більшості випадків дає позитивний результат, а останні стадії захворювання призводять до безпліддя. Ендометріоз і вагітність – поняття, які можуть стояти поруч, але для цього слід виконати декілька важливих задач і ні в якому разі не ігнорувати профілактичні огляди у гінеколога.

  Чи можна завагітніти при ендометріозі

  Ендометріоз лякає всіх без винятку жінок, адже має досить невтішні наслідки, наприклад, безпліддя. Все ж ендометріоз і вагітність не така вже й дивина, головне вчасно розпізнати хворобу та чітко виконувати все, що наказав лікар.

  Щоб зрозуміти, коли можна завагітніти при ендометріозі, варто більш детально ознайомитися зі стадіями захворювання.

  1. Перша.
   На цьому етапі жінка може з легкістю завагітніти, виносити та народити дитину, адже патологія ще не встигла негативно вплинути на репродуктивну систему організму.
  2. Друга.
   На другій стадії ендометрій розростається більше і щільно прилягає до органів. Вагітність може настати лише після гормональної терапії.
  3. Третя.
   Являє собою загрозу, бо ендометрій пошкоджує досить значну площу тканин. Виникає збій менструального циклу, утворюються кісти та спайки. Часто це призводить до позаматкової вагітності і жінка потребує хірургічного втручання.
  4. Четверта.
   Найнебезпечніша стадія патології. Відбувається зростання репродуктивних органів і з’являється велика загроза життю. Необхідне проведення операції, яка зможе врятувати пацієнтці життя.

  Дві перші стадії – це час, коли можна завагітніти. Під час третьої та четвертої досягти зачаття та виносити здорового малюка неможливо.

  Ендометріоз: лікування та профілактика

  Жінка, якій поставили невтішний діагноз, повинна пройти обов’язковий курс лікування і тільки тоді (за умови його успішного плину) відновити спроби зачати дитину. Якщо у вас знайшли ендометріоз, лікування буде побудоване на гормональних препаратах. Їх головна задача полягає в тому, щоб зашкодити появі нових областей ураження та привести в норму роботу яєчників.
  Для того, щоб звести до мінімуму ризик появи захворювання, варто регулярно відвідувати гінеколога, вчасно лікувати запальні гінекологічні та венеричні хвороби, а також відмовитися від використання внутрішньоматкової спіралі.

  Піклуйтеся про своє здоров’я, і тоді ви зможете відчути всю радість материнства.