Запис на візит
 • uk
 • pl
 • en
 • Нерегулярний менструальний цикл 25.01.2022

  Нерегулярний менструальний цикл

  Усі сучасні жінки дуже добре розуміють, що їхнє жіноче здоров’я повністю залежить від регулярності місячних. Саме тому плановий огляд гінеколога (Львів), який дозволяє дати повну оцінку стану здоров’я, не є для них чимось дивним або неважливим. До того ж консультація гінеколога дає змогу вчасно помітити патологічні зміни в організмі жінки та швидко припинити їх подальший розвиток.

  Нерегулярний менструальний цикл вважається патологією, адже свідчить про наявність певних хвороб чи гормональний збій. Однак не варто передчасно лякати себе. Все, що від вас вимагається – записатися на позаплановий огляд гінеколога (Львів) та виконати всі рекомендації лікаря. Цілком ймовірно, що спеціаліст призначить зробити певні обстеження чи здати аналізи, адже вони покажуть більш точну картину. Спираючись на результати досліджень, гінеколог може встановити правильний діагноз та призначити дієву терапію.

  Медичний центр «Паренс-Україна» дає змогу всім жінкам ретельно слідкувати за станом свого здоров’я. Консультація гінеколога, яка доступна у будь-який зручний для пацієнток час, дозволяє прослідкувати найменші зміни в організмі, а також динаміку лікування.

  Що являє собою нерегулярний менструальний цикл
  Будь-яка жінка має змогу народити дитину і така здатність обумовлена появою регулярних менструацій. Незважаючи на те, що кожна жінка індивідуальна і перебіг або тривалість місячних у неї може відрізнятися від тих, які є в іншої жінки, все ж існують певні золоті стандарти та норма. Саме порушення цих норм вважається патологією і потребує консультації гінеколога у медичному центрі «Паренс» (Львів).
  Менструальний цикл – це період від початку одних місячних до настання інших. Зазвичай правильний цикл триває від 21 до 35 днів. У разі тривалості циклу довше 40-45 днів або навпаки, при дуже частому повторенні місячних, варто прийти на огляд гінеколога (Львів). Нерегулярний менструальний цикл може бути наслідком зародження якогось захворювання чи патології.

  Як зрозуміти, що треба звернутися до лікаря

  Нерегулярний менструальний цикл має свою особливу симптоматику, яку важко сплутати з чимось іншим:

  • постійне відчуття втоми, погане загальне самопочуття;
  • сильне роздратування;
  • відчутний біль у попереку або внизу живота, який посилюється при настанні місячних;
  • різка зміна ваги;
  • регулярні напади нудоти, блювання, швидкі перепади артеріального тиску;
  • частий головний біль, мігрень;
  • довгі затримки місячних (при нормі до 5 днів);
  • маткові кровотечі посеред циклу;
  • відсутність менструації, якщо жінка не є вагітною та не переживає клімакс.

  Медичний центр «Паренс-Україна» – це своєчасна допомога кожному пацієнту, досвідчені спеціалісти та сучасне обладнання, яке дозволяє точно та швидко поставити діагноз.

  Нерегулярний менструальний цикл: чому відбуваються порушення

  Розповсюджена патологія має свої причини. Зупинимося на них більш детально.

  1. Надмірна фізична активність.
   У жінок, які інтенсивно займаються спортом, головний мозок припиняє продукувати статеві гормони. Найчастіше це трапляється у дуже худорлявих дівчат, адже виснажливі тренування – це великий стрес для організму. Внаслідок цього виникають різні гормональні порушення, наприклад, нерегулярний менструальний цикл.
  2. Зайва вага.
   Велика маса тіла негативно позначається не тільки на зовнішньому вигляді, а також на гормональному фоні. Надлишок жирової тканини сприяє підвищенню рівню естрогену, через що виникає збій під час овуляції, зростає ризик появи онкології матки. Місячні у дівчат із зайвою вагою проходять важко, вони нерегулярні та дуже інтенсивні.
  3. Недостатня вага.
   Якщо є така проблема, то організм навпаки не має змоги виробляти необхідну кількість естрогену. Через це менструації з’являються не регулярно.
  4. Прийом деяких медикаментів.
   Абсолютно усі лікарські засоби, до складу яких входять гормони, у більшості випадків впливають на тривалість менструального циклу. Не панікуйте, якщо місячні забарилися на декілька днів або розпочалися трохи раніше – це нормально. Але якщо вони не з’являються навіть за тиждень, зверніться до гінеколога.
  5. Реакція організму на пестициди.
   Наразі майже всі продукти, які ми купуємо в магазинах та вживаємо у їжу, містять ц своєму складі безліч специфічних речовин. Вони допомагають продуктам довше зберігати привабливий вигляд та залишатися свіжими. Саме пестициди впливають на ендокринну систему людини і з легкістю можуть призвести до збою гормонального фону. У результаті – відсутність місячних або порушення у циклі. Щоб уникнути таких проблем, варто вживати в їжу лише екологічно чисті продукти.
  6. Перевтома.
   Постійні стресові ситуації, надмірні психологічні чи фізичні навантаження досить негативно відображаються на тривалості менструального циклу. Напруга та хвилювання часто стають причиною неправильної роботи гормонів.
  7. Оральні контрацептиви.
   Нерідко жінки починають приймати протизаплідні препарати з метою налагодження свого циклу. Різні порушення під час такої терапії найчастіше виникають через те, що жінка забуває про регулярність прийому подібних таблеток. Оральні контрацептиви дозволяють контролювати товщину слизової оболонки, а для цього необхідно забезпечувати їй постійне надходження гормонів. Ось чому місячні можуть розпочатися позапланово, коли ви робите велику перерву в прийомі цих препаратів.
  8. Недостатній нічний сон.
   Занадто короткий відпочинок та відсутність чіткого розпорядку дня спричиняють збій у гормональній системі організму, внаслідок чого виникають порушення менструації.

  Налагодити плин менструації можна, виключивши зі свого життя всі ці негативні фактори. У медичному центрі «Паренс» (Львів) працюють кваліфіковані лікарі, які допоможуть позбутися всіх чинників, які заважають правильному перебігу менструацій. За необхідності лікар-гінеколог призначить вам важливі обстеження, серед яких часто зустрічається УЗД органів малого тазу.

  Профілактика порушень менструального циклу

  З нерегулярністю менструації може стикнутися кожна жінка, тому дуже важливо розуміти, як можна уникнути цих проблем:

  • дотримуватися здорового способу життя;
  • не переохолоджуватися;
  • налаштовуватися на позитив та намагатися скорочувати кількість стресів;
  • не погоджуватися на випадкові сексуальні зв’язки;
  • забезпечити собі повноцінний, здоровий сон;
  • користуватися презервативами замість оральних контрацептивів;
  • приймати вітамінні комплекси;
  • мати чіткий розпорядок дня та харчування;
  • вести календар менструацій;
  • систематично проходити огляд гінеколога (Львів).

  Якщо ви помітили в себе якісь підозрілі симптоми чи просто бажаєте впевнитися у тому, що з вами все добре, зверніться до хорошого лікаря. Спеціаліст здійснить повне обстеження та детально розповість про стан вашого здоров’я.