Запис на візит
  • uk
  • pl
  • en
  • Як завагітніти з низьким АМГ 25.01.2022

    Як завагітніти з низьким АМГ

    У наш час багато сімейних пар стикаються з проблемою безпліддя або неможливістю народити дитину за якихось інших причин. Якщо ви відчули, що стоїте на порозі батьківства чи материнства і вже готові завести маля, треба пройти певні обстеження. Для того, щоб у пари народилася дитина, батьки мають бути здорові і визначити реальний стан здоров’я можна лише пройшовши певну діагностику.
    Для початку необхідно здати аналізи на гормони, найголовнішим з яких вважається Антимюллерів гормон. Його відхилення від норми може мати дуже негативні наслідки. У всіх жінок, які отримали невтішні результати, виникає цілком логічне питання: як завагітніти з низьким АМГ? Хвилювання абсолютно зрозуміле, та в такій ситуацій дуже важливо зберігати спокій. Щоб розставити всі крапки над «і», сімейна пара має пройти консультацію репродуктолога, на яку можна записатися в медичний центр «Паренс-Україна» на будь-який зручний для вас час.

    Спеціаліст зможе професійно оцінити повну картину стану вашого здоров’я і розповість, що треба зробити для того, аби ви якомога швидше стали мамою.

    Медичний центр «Паренс» (Львів) допомагає родинам відчути радість батьківства. Якщо у вас виникли якісь проблеми чи є питання відносно планування вагітності, зверніться до нашого Центру репродукції. Досвідчені лікарі зможуть вирішити вашу проблему та нададуть необхідної допомоги.

    Гормон АМГ та його основні функції

    Антимюллерів гормон або скорочено АМГ являє собою особливу речовину, яка продукується як в жіночому, так і в чоловічому організмі. Від цього гормону залежить правильність формування та ріст тканин, а також здоров’я статевої функції і репродуктивні здібності організму. У гінекології АМГ виступає в ролі маркера оваріального резерву.
    У жіночому та чоловічому організмах гормон АМГ виконує зовсім різні функції. У чоловіків бере участь у формуванні статевих органів. Він виробляється аж до статевого дозрівання, а потім його показники поступово знижуються.

    У жінок гормон АМГ виконує важливу роль у репродуктивному віці. Зазвичай порушення його утворення перешкоджає настанню та розвитку вагітності.
    Якщо ви досить тривалий час намагаєтеся завагітніти, але всі спроби залишаються невдалими, пройдіть огляд гінеколога (Львів). Лікар здійснить стандартне обстеження та дасть свої рекомендації.

    Що впливає на зниження рівня гормону АМГ

    Існує ціла низка факторів, які знижують показники Антимюлерового гормону:

    • Досить низький оваріальний резерв у дівчинки при народженні.
    • Наявність різних захворювань яєчників у репродуктивному віці.
    • Тривала терапія протираковими препаратами.
    • Аутоімунні запалення яєчників або кісти.
    • Проведені операції на матці, а також видалення частини тканин яєчника.
    • Метаболічні порушення та захворювання ендокринної системи.

    Медичний центр «Паренс-Україна» пропонує своєчасне лікування захворювань. Консультація гінеколога дасть відповідь на запитання, яке турбувало вас досить тривалий час: як завагітніти з низьким АМГ? Професійні лікарі підберуть ефективну терапію, яка допоможе народити здорове маля.

    Аналіз на АМГ: за яких симптомів його призначають

    Антимюллерів гормон регулює найважливішу функцію в організмі людини – репродуктивну. Аналіз на АМГ призначають всім, хто планує вагітність або бажає дізнатися стан свого здоров’я перед тим, як народити малюка.

    Аналіз на АМГ показаний під час проведення діагностики гінекологічних хвороб та в разі призначенні гормонів певного типу. Обстеження призначається:

    • з метою виявлення основної причини безпліддя;
    • у процесі планування бажаної вагітності;
    • після проведення хірургічних операцій, що мають гінекологічний характер;
    • якщо є підозра на розвиток полікістозу яєчників;
    • для перевірки ефективності антиандрогенного лікування;
    • перед призначенням оральних контрацептивів для їх правильного підбору;
    • з метою діагностування раннього чи дуже пізнього статевого розвитку;
    • під час прогнозування періоду настання клімаксу.

    Аналіз на АМГ: як підготуватися

    Для того, щоб лікар зміг дати реальну оцінку стану здоров’я майбутньої матусі, варто докласти максимальних зусиль. А саме: ретельно підготуватися до обстеження. Тільки тоді можна бути впевненими, що результати точні та правильні.
    Дослідження проводиться на третій-п’ятий день менструального циклу, а підготовка до нього має свої нюанси:

    • забір крові має здійснюватися натщесерце (не можна вживати їжу за 12 годин до запланованого обстеження);
    • за 2 доби слід відмінити прийом гормональних препаратів. Якщо це зробити неможливо, необхідно детально розказати лікарю про схему прийому ліків, дозування та їх особливості;
    • за 3 дні до аналізу АМГ рекомендується призупинити активне заняття спортом, утриматися від інтенсивних фізичних навантажень;
    • важливо уникати ситуацій, які викликають стрес;
    • за тиждень виключити цигарки та алкоголь.

    Протипоказаннями до обстеження вважаються: грип, а також гострі респіраторні вірусні інфекції. Результати аналізу зазвичай готові вже за декілька днів.

    Як завагітніти з низьким АМГ

    Якщо результати аналізу виявили недостатній рівень Антимюллерового гормону, це свідчить про поступове зменшення здатності жіночого організму до запліднення. Але варто розуміти, що в такій ситуації дозволено проведення ЕКЗ і жінка у будь-якому разі може відчути всю радість материнства.
    Спочатку призначається інтенсивна гормонотерапія, задача якої полягає в активації максимального продукування яйцеклітин. Увесь цей час жінка має регулярно проходити огляд гінеколога (Львів) та робити УЗД. У випадку, коли не відбувається жодних змін, програма терапії коригується допоки ситуація не зрушить з мертвої точки. Після успішної стимуляції лікар робить пункції яєчників і запліднює яйцеклітину. Коли вона починає активно ділитися, спеціаліст підсаджує ембріони в матку. Одразу після приживання зародка майбутню маму ставлять на облік до жіночої консультації.
    Щоб зрозуміти, як завагітніти з низьким АМГ, треба прийти на консультацію до гінеколога та репродуктолога. Саме ці лікарі допоможуть зробити правильні кроки до настання такої бажаної вагітності.