Запис на візит
 • uk
 • pl
 • en
 • Молочниця під час вагітності 08.11.2021

  Молочниця під час вагітності

  Молочниця при вагітності – доволі розповсюджене явище. Ця хвороба супроводжується доволі неприємними відчуттями, дискомфортом і значно знижує якість життя вагітної жінки. Якщо в будь-якій іншій ситуації можна було б вдатися до звичних методів лікування, то під час вагітності доводиться заміняти їх іншими, більш безпечними та щадними.
  Залишати молочницю без уваги та ігнорувати лікування категорично не можна. По-перше, захворювання заважаю нормальному життю жінки, а по-друге, являється великою загрозою для життя та здоров’я майбутнього малюка. Ось тому всі жінки, які готуються стати матусями, вимушені йти на компроміс та шукати засоби лікування молочниці, які одночасно були б ефективними й безпечними.

  Що таке молочниця

  Захворювання має декілька назв: кольпіт, вагінальний кандидоз та має інфекційну природу. Хвороба виникає внаслідок активного розмноження грибка Candida і спричиняє жінці відчутний дискомфорт. Дріжджоподібні грибки являються умовно-патогенною мікрофлорою, яка є в організмі абсолютно кожної людини. Якщо зі здоров’ям все добре, грибки не приносять ніякої школи, однак навіть при незначних змінах у мікрофлорі чи порушенні гігієни вони активуються і викликають молочницю. 

  Чому виникає молочниця у вагітних

  Майбутні матусі знаходяться в зоні ризику: понад 60% вагітних жінок страждають від проявів цього захворювання. Пояснити, чому саме вагітні так часто стикаються з молочницею не важко: це пов’язано з гормональними змінами, які відбуваються в організми жінки в цей важливий період. Суттєві зміни вагінального pH, раціону харчування та метаболізму дуже швидко призводять до молочниці при вагітності.

  Молочниця може довго жити у тілі, чекаючи слушної нагоди, щоб активуватися. Під час вагітності pH піхви стає більш кислим, лужним та солодкуватим. Так відбувається через накопиченням глікогену, який є найкращим середовищем існування та розмноження грибка Candida.

  У вагітних жінок також збільшується кількість вагінальних виділень, через що у піхві постійно підтримується тепле та вологе середовище – ідеальні умови для активування молочниці. Різке підвищення рівня естрогену також впливає на появу захворювання.

  Особливо часто молочниця «навідується» до тих, хто хворіє на цукровий діабет, гіпотиреоз, ВІЛ та дисбактеріоз кишечника.

  Молочниця при вагітності: що її викликає

  Головними причинами захворювання є наступні:

  • регулярні стреси;
  • тривалий прийом антибіотиків;
  • слабкі захисні функції імунної системи;
  • травми слизових оболонок статевих органів;
  • надмірне вживання солодкого та мучного;
  • постійне користування синтетичною спідньою білизною.

  Для того, щоб вчасно визначити неприємне захворювання, необхідно регулярно проходити обстеження у гінеколога.

  Симптоми молочниці у жінок

  Прояви молочниці у вагітних такі ж, як і в невагітних жінок:

  • Виділення з піхви білуватого чи жовтуватого кольору, що мають густу або «сирну» консистенцію.
  • Сильний вагінальний свербіж та печіння, що локалізується біля входу до піхви.
  • Біль під час статевого акту.
  • Почервоніння та набряклість статевих губ.
  • Дискомфорт під час сечовипускання.
  • Посилення свербіння вночі, а також після гігієнічних процедур.
  • Неприємні відчуття у нижній частині живота.

  Хоча яскраво виражені симптоми молочниці дозволяють самостійно діагностувати хворобу, все ж таки необхідно відразу звернутися до лікаря. Він призначить діюче лікування, яке швидко полегшить симптоми молочниці. Також убезпечити здоров’я дитини та майбутньої мами допоможе ведення вагітності досвідченим лікарем. Не зволікайте і вчасно ставайте на облік.

  Молочниця під час вагітності: що треба зробити в першу чергу

  Майбутні мами вимушені дуже обачливо ставитися до ліків, які вони приймають та прискіпливо обирати методи лікування молочниці. Більшість протигрибкових препаратів, як місцевого, так і перорального застосування протипоказані при вагітності. Через це єдиними способами лікування молочниці у вагітних залишаються гомеопатія та народні засоби. Також не треба забувати про профілактику, бо завжди легше попередити будь-яку хворобу, аніж лікувати її.

  У випадку, якщо ваш лікар все ж призначив медикаментозне лікування молочниці місцевими препаратами, чітко дотримуйтеся всіх рекомендацій та уважно слідкуйте за дозуванням. Пам’ятайте: абсолютно все, що потрапляє у вашу кров, впливає на стан та розвиток дитини.

  Перед тим як розпочати лікування молочниці, виконайте наступні рекомендації:

  • дізнайтеся точний діагноз. Симптоми молочниці можна легко сплутати з захворюваннями, спричиненими іншими видами грибків, тому і лікування буде суттєво відрізнятися;
  • пройдіть повне обстеження шлунково-кишкового тракту. Часто причиною порушення правильного pH піхви стають негативні зміни, що відбулися у мікрофлорі кишечника. Якщо ви зможете налагодити роботу шлунку, симптоми молочниці при вагітності зникнуть самі по собі. Існує безліч препаратів, основу яких являють безпечні біфідобактерії. Їх дозволяється приймати під час вагітності та у період лактації;
  • дотримуйтеся здорового харчування. Одна з головних причин появи молочниці під час вагітності – вживання шкідливої їжі та переїдання. Вживання великої кількості солодкого, мучного дуже швидко призводить до кандидозу. Якщо бажаєте піклуватися про свій раціон, слід виключити з нього цукерки та йогурти, зроблені на кефірному грибку. Хорошою альтернативою стануть молочні продукти, квашені за допомогою біфідобактерій або ацидофільної палички.

  Лікування молочниці у вагітних: що потрібно знати

  «Чим лікувати молочницю?» – це питання ставить кожна вагітна жінка, адже методи лікування молочниці під час вагітності значно відрізняються від тих, що застосовуються для терапії невагітних.
  Перше, що треба запам’ятати назавжди: лікування молочниці у жінок повинно відбуватися під пильним наглядом лікаря-гінеколога. Справа в тому, що симптоми молочниці можуть свідчити про наявність зовсім інших хвороб: гонореї, хламідіозу чи трихомоніазу. Саме тому спочатку необхідно зробити якісну діагностику та пройти обстеження, а вже потім розпочинати лікування.

  Гінеколог візьме мазок із піхви та уретрального каналу і, виходячи з отриманих результатів, призначить дієву, а головне безпечну терапію.

  Лікування молочниці у жінок є успішним у будь-якому триместрі вагітності, тому не треба даремно хвилюватися. Швидше за все лікар призначить препарати місцевої дії (мазі, свічки, креми або вагінальні пігулки). У другому та третьому триместрі вагітності можна лікувати молочницю за допомогою медикаментів, але виключно за призначенням лікаря та після повного обстеження. Лікування молочниці під час вагітності повинно повністю виключити метод спринцювання з будь-якими видами агресивних засобів (сода, марганець і хлоргексидин).

  Головна умова лікування молочниці у вагітних та їх швидкого одужання полягає в чіткому дотриманні дієти, уникненні стресів, користуванні виключно бавовняною білизною та дотриманні правил особистої гігієни.

  Якщо вам не вдалося уникнути цього неприємного захворювання і вас турбує питання про те, як лікувати молочницю при вагітності, значить настав час звернутися до лікаря. Ні в якому разі не намагайтеся позбутися молочниці самостійно: так ви легко можете зашкодити дитині та лише посилити дискомфорт. Чим лікувати молочницю підкаже досвідчений лікар, а головне він призначить безпечну терапію, яка ніяк не вплине на здоров’я вашого малюка.