Запис на візит
 • uk
 • pl
 • en
 • Кровотеча під час вагітності 08.11.2021

  Кровотеча під час вагітності

  Коли жінка дізнається щасливу новину про те, що скоро стане мамою, вона сподівається, що весь період вагітності буде безпечним як для неї, так і для малюка. Однак протягом 9 місяців виношування дитини може статися, що завгодно. Вагітність приховує в собі безліч сюрпризів: гарних та не дуже. Виділення при вагітності – абсолютна норма, але в той же час вони можуть свідчити про неправильний перебіг вагітності чи появу великої загрози для життя малюка і здоров’я мами.
  Кровотечі під час вагітності – це один з тих симптомів, які лякають найбільше. Результати досліджень та спостережень свідчать про те, що вагінальні чи маткові кровотечі цілком безпечні, але далеко не завжди. Тому такий симптом як виділення крові під час вагітності повинен змусити вас терміново прийти на огляд до лікаря-гінеколога.

  Вчасна консультація у спеціаліста та вживання всіх необхідних заходів допоможуть уникнути серйозних ускладнень під час вагітності та виносити здорового малюка.

  Виділення крові під час вагітності: основні причини

  Кров під час вагітності – це не завжди сигнал про небезпеку для плоду, але заради свого спокою та здоров’я малюка варто негайно звернутися до лікаря. Нижче описані головні фактори, які впливають на появу кровотечі під час вагітності.

  Імплантаційна кровотеча

  Виникає коли вже запліднена яйцеклітина прикріплюється до стінок матки. Супроводжується невеликою кількістю кров’яних виділень. Імплантаційна кровотеча триває не довше двох днів і зазвичай починається в той період, коли в жінки повинні бути місячні або наступає період імплантації. Багато жінок вважають, що це просто слабкі критичні дні і навіть не підозрюють, що вже вагітні.

  Проривні кровотечі

  Часто у вагітних виникають міжменструальні виділення при вагітності. Для них характерні такі симптоми: сильний біль у спині, відчутні судоми, важкість внизу живота, а також загальна слабкість, нудота та запаморочливий стан. Чи можуть бути місячні під час вагітності? І так, і ні. Зазвичай гормони, що продукуються у цей період, стримують менструацію, тому і кажуть, що у вагітних критичних днів немає. Але якщо рівень головних гормонів вагітності ще невисокий, вони не можуть запобігти критичним дням і відбуваються так звані «проривні» кровотечі. Лякатися цього не треба, ваш організм працює так, як треба.

  Подібні симптоми можуть тривати весь перший триместр. Після 12-ого тижня вагітності плацента починає повністю контролювати роботу яєчників та виділення ними важливих гормонів.

  Загроза викидня або викидень

  Дослідження свідчать про те, що приблизно третина всіх вагітностей закінчується мимовільним абортом або іншими словами – викиднем. Найчастіше це трапляється у першому триместрі, коли майбутня мама навіть не підозрює, що в ній зароджується нове життя. Головною причиною викидня на цьому терміні є пошкодження плоду, коли жіночий організм починає агресивно позбуватися від нежиттєздатного та слабкого плоду.
  Ознаками викидня є кров під час вагітності, судоми, серйозний біль в животі та попереку. Також в такий момент жінки наголошують на тому, що більше не відчувають себе вагітними. У них різко зникають всі симптоми та відчуття, якими супроводжується цей стан: нудота, висока чутливість грудей або набряклий живіт.

  Якщо у вас з’явилися виділення під час вагітності, і ви відчуваєте всі симптоми, які були описані вище, у вас є ризик втрати малюка. Якщо є кровотеча, але всі відчуття збереглися, існує великий шанс, що це лише загроза викидня і в цілому дитина в порядку.

  Викидень також може статися без появи кровотечі під час вагітності. Цей стан отримав назву «завмерла вагітність»: плід помирає, але організм продовжує утримувати його всередині. У такій ситуації всі ознаки вагітності зникають, але зупинку серця зафіксувати стає можливим тільки за допомогою УЗД.

  Кровотечі після статевого акту

  Найпоширеніша причина виникнення кров’яних виділень під час вагітності. Це не є загрозою для малюка і пояснюється збільшенням кровопостачання та пом’якшенням шийки матки. Незважаючи на те, що такі виділення при вагітності являються абсолютною нормою, все ж про них слід повідомити свого лікаря, який займається веденням вашої вагітності. Якщо ж вашого партнера будуть непокоїти подібні реакції організму, просто поясніть йому, що це нормально. Ніякої шкоди дитині він заподіяти не може, оскільки маля надійно захищене маткою та знаходиться набагато вище піхви.

  Позаматкова вагітність

  Виникає за умови, що запліднена яйцеклітина прикріплюється в матковій трубі. Це може супроводжуватися інтенсивним болем внизу живота, слабкістю, нудотою. Біль може різко припинитися (якщо маткова трубка розірветься), але за декілька годин чи навіть днів посилиться. Позаматкова вагітність вважаться дійсно небезпечним станом. Вона може призвести до розриву фаллопієвих трубок та внутрішньої кровотечі, внаслідок чого виникає безпліддя. Ви повинні бути готові до того, що може з’явитися необхідність видалення фаллопієвою трубки та переривання вагітності, але це ніяк не позначиться на виношуванні дитини в майбутньому.

  Плацентарна кровотеча під час вагітності

  Безболісна вагінальна кровотеча, що виникає через неправильне розміщення плаценти. На пізніх термінах кров може з’явитися внаслідок відшарування плаценти. В такій ситуації вагітній жінці знадобиться термінова госпіталізація.

  Міома матки

  Це утворення із щільних м’язів та фіброзної тканини, яке зазвичай розташовується всередині матки або на її зовнішніх стінках. Лікарі радять видаляти міому перед початком планування народження дитини, адже вона може стати причиною позаматкової вагітності, викидня чи сильної кровотечі під час вагітності.

  Чи можуть бути місячні під час вагітності та які виділення при вагітності бувають більш докладно розповість ваш лікар-гінеколог. Пам’ятайте, що будь-які нетипові симптоми, нові відчуття, а тим паче поява кровотечі під час вагітності – це привід негайно звернутися до лікаря. Своєчасний огляд та допомога спеціаліста зможуть зберегти вашу дитину та гарантуватимуть щасливий перебіг вагітності.