Запис на візит
  • uk
  • pl
  • en
  • Для чого потрібен лікар – репродуктолог? 30.04.2020

    Для чого потрібен лікар – репродуктолог?

    Для чого потрібний лікар – репродуктолог? Перш за все з`ясуємо, хто такий «лікар-репродуктолог» та чим він відрізняється від лікаря акушера-гінеколога.

    Лікар репродуктолог – за спеціальністю це той самий лікар акушер-гінеколог, але який більш детально спеціалізується на безплідді подружніх пар, шукає причини відсутності вагітності та володіє усіма сучасними методами для вирішення даної проблеми.

    Коли потрібно звертатись до лікаря-репродуктолога?

    Усе залежить насамперед від віку жінки. Якщо у молодій подружній парі вік жінки менше 35 років, а протягом 1 року регулярного статевого життя вагітність не настає – необхідно звертатись до лікаря-репродуктолога! Стосовно подружніх пар де жінка старша 35 років, бажано звертатися до лікаря-репродуктолога після 6 місяців відсутності вагітності при регулярному статевому житті. Також є можливість стати мамою жінкам без наявності статевого партнера. У даному випадку пропонується використання донорського чоловічого матеріалу.

    Також приводом для більш раннього візиту до лікаря-репродуктолога є раннє припинення менструального циклу в анамнезі по жіночій лінії (у мами, сестри, тітки, бабусі) – до 40-44 років.

    Окрім лікування усіх форм безпліддя, лікар-репродуктолог спеціалізується на професійній підготовці подружніх пар у плануванні бажаної вагітності, особливо з обтяженим анамнезом чи в більш пізньому репродуктивному віці. Для народження здорової дитини перед початком відкритого статевого життя та спроб зачаття бажано прийти на прийом до лікаря-репродуктолога. У даному випадку він проведе повноцінне обстеження молодої сімейної пари та призначить необхідні додаткові методи обстеження для виключення ймовірних захворювань, патологій у майбутньої бажаної дитини чи причини, що можуть негативно вплинути на настання вагітності чи стати причиною її мимовільного переривання в різні терміни.

    Ще одним обов’язковим приводом звернення до лікаря-репродуктолога є онкозахворювання жінок чи чоловіків репродуктивного віку, які в подальшому бажають стати батьками і для лікування яких в подальшому планується хіміотерапія чи радіотерапія. Для чоловіків пропонується заморожування сперми, а для жінок – яйцеклітин. Даний метод дасть шанс в майбутньому мати свою генетичну дитину.

    Також дана методика заморозки репродуктивного біологічного матеріалу (для чоловіків – сперми, а для жінок – яйцеклітин) показана в тих випадках, коли молоді люди в репродуктивному віці надають перевагу кар’єрному росту чи є інші причини за яких в репродуктивному віці не планується народження дитини. На жаль, з часом/віком людини її біологічний матеріал (сперма та яйцеклітини) втрачають свою репродуктивну якість, а також зовнішні фактори/захворювання можуть мати на них негативний вплив, чим знижують шанси мати свою генетичну дитину.

    Чого очікувати на першому прийомі у лікаря-репродуктолога?

    На первинному прийомі лікар розмовляє з Вами, з`ясовує можливі причини ненастання вагітності чи з’ясовує привід Вашого звернення до нього, особливості сімейного та статевого життя. Запропонує індивідуальний план обстеження та попередньо розпише план подальших дій саме для Вас. Кожна людина особлива та потребує індивідуального підходу як в плані обстеження, так і в подальшому виборі методу лікування!

    Я як лікар з 15-тирічним досвідом роботи постійно вдосконалюю свої методи діагностики та лікування, регулярно відвідую конференції, конгреси, симпозіуми та інші спеціалізовані заходи як в Україні, так і за кордоном, щоб допомогти жінці відчути себе мамою та мати бажану здорову дитину!

    Ваш лікар-репродуктолог Ірина Коцюбська