Запис на візит
  • uk
  • pl
  • en
  • Мазок на флору: навіщо потрібен та як підготуватися до аналізу 25.01.2022

    Мазок на флору: навіщо потрібен та як підготуватися до аналізу

    У сучасному світі все більше жінок починають поєднувати сімейне життя з веденням власного бізнесу. Постійне нервове напруження, страх щось не встигнути чи підвести людей, які покладаються на тебе змушують жінку перебувати у хронічному стресі. Напруження викликає безліч проблем зі здоров’ям, серед яких найчастіше зустрічаються хвороби жіночих репродуктивних органів. Ось чому консультація гінеколога повинна бути регулярною і відбуватися не рідше двох разів на рік (за умови, якщо жінку нічого не турбує та у неї немає ніяких скарг). Своєчасний огляд гінеколога (Львів) допоможе жінці підтримувати своє жіноче здоров’я у відмінному стані та вчасно виявити зародження будь-якого захворювання, зупинивши його подальший розвиток.

    Медичний центр «Паренс-Україна» пропонує послуги досвідчених лікарів-гінекологів. У Центрі репродукції можна здати всі важливі аналізи та пройти необхідні обстеження серед яких: звичайна консультація гінеколога, біопсія шийки матки, гістероскопія та інші.

    Навіщо робити мазок на флору

    Мазок на флору – це одна з найбільш важливих гінекологічних процедур, за допомогою якої лікар може оцінити стан жіночого здоров’я. Таке обстеження являється відмінною профілактикою багатьох захворювань. Мазок на флору дозволяє дослідити стан піхви, а також підтвердити або спростувати наявність запальних процесів в органах репродуктивної системи. Аналіз показує кількість лейкоцитів (клітин крові, головна задача яких – боротися з різними інфекціями), епітеліальних клітин та співвідношення бактерій.

    Якщо результати обстеження показують велику кількість коків або наявність грибів, це означає, що є дисбактеріоз, запалення чи кандидоз. У випадку підвищеної кількості лейкоцитів лікар зазвичай просить пацієнтку здати аналізи на ЗПСШ.

    Консультація гінеколога: коли здавати мазок на флору

    Даний аналіз допомагає дослідити наявність хвороботворних бактерій, їх природу, причину виникнення, різновид та кількість. Мазок на флору є обов’язковим обстеженням і входить у програму щорічного гінекологічного огляду кожної жінки. Однак пройти процедуру варто повторно, якщо є такі симптоми:

    • нетипові виділення з уретри або піхви (мають дивний колір, текстуру та спричиняють дискомфорт);
    • часті позови до сечовипускання;
    • патологічні утворення в зоні геніталій;
    • неприємний запах із піхви;
    • набряки, почервоніння, висипання чи язви;
    • біль під час сексу та сечовипусканні.

    Також мазок на флору треба здати, якщо ви плануєте вагітність. Аналіз допоможе виявити можливі проблеми та вчасно їх нівелювати.

    Медичний центр «Паренс» (Львів) допомагає жінкам підтримувати своє репродуктивне здоров’я та відчувати радість життя. Щасливе материнство та подружнє життя починається з жіночого здоров’я.

    Як підготуватися до обстеження

    Для того, щоб аналіз показав точний результат, варто дотримуватися певних правил та напевно знати, як підготуватися до взяття мазка на флору. Перш за все кожна жінка має враховувати свій менструальний цикл. Приходити на огляд гінеколога (Львів) варто перед початком місячних або ж через декілька днів після їх завершення. Найбільш вдалим періодом вважається п’ятий день циклу. До цих рекомендацій необхідно прислухатися, бо домішки крові у аналізі покажуть хибний результат.

    Як підготуватися до взяття мазка на флору? За декілька днів до запланованого обстеження:

    • Не використовувати вагінальні свічки, різноманітні мазі та тампони.
    • Утриматися від статевих контактів та спринцювання.
    • Не приймати антибіотики.

    За день та в день обстеження не можна підмиватися засобами особистої гігієни, лише водою. За декілька годин до відвідування лікаря варто утриматися від випорожнення сечового міхура.

    Жінці можна займатися фізичною активністю, вживати в їжу будь-які продукти та вести звичний спосіб життя.

    Якщо ви проходите лікування, здавати мазок на флору слід лише після того, як завершиться терапія та мине щонайменше два тижні.

    Як відбувається процедура взяття мазка на флору

    Зовсім неважливо, який саме мазок береться у жінки: на приховані інфекції, флору чи онкоцитологію. Їм завжди передує загальний огляд гінеколога (Львів) на гінекологічному кріслі за допомогою спеціальних дзеркал.
    Після того, як лікар візуально оцінив стан стінок піхви, він приступає до забору біоматеріалу. Для цього існує стерильний шпатель, яким здійснюється взяття матеріалу з трьох ділянок: піхви, шийки матки та зовнішнього отвору сечівника. Після цього біоматеріал рівномірно розподіляється зверху на стерильному предметному склі. Неправильним вважається нанесення матеріалу суцільною краплею, занадто товстим шаром або ледь помітним мазком, оскільки це значно ускладнює роботу лаборанта. Важливий момент: зібрані матеріали з різних ділянок повинні наноситися на скло окремо один від одного, щоб не відбулося їх змішування. Зі зворотного боку лікар малює спеціальні позначки для лаборанта: U — сечівник, V — піхва, С — шийка матки. Лише після цього предметно скло разом із взятим біоматеріалом відправляється до лабораторії для подальшого дослідження.

    Зазвичай процедура проходить безболісно, хіба що може виникнути незначний дискомфорт. Під час взяття мазка з шийки матки за допомогою тампона чи щіточки жінка може відчути легкий біль, який минає одразу після завершення обстеження.

    Що розкажуть результати обстеження

    У результатах аналізу, які отримає пацієнтка, будуть вказані певні показники. Тому варто розуміти їх значення, щоб мати змогу розшифрувати їх:

    • плаский епітелій. Якщо його показники вищі за 15, це свідчить про запальний процес, а якщо менші – говорить про гормональні порушення;
    • лейкоцити. Нормою вважається 15 одиниць у піхві та 30 у шийці матки;
    • палички Дедерлейна. Мають бути у великій кількості, адже вони відповідають за правильну мікрофлору жіночих статевих органів;
    • слиз. У здорової жінки присутня у помірній кількості. Якщо її дуже багато, це свідчить про наявність запалень чи інфекцій;
    • кандида, гонококи, трихомонади. У нормі повинні бути відсутні у результатах, бо вони з’являються лише під час розвитку захворювань.

    Медичний центр «Паренс-Україна» – це відповідальність за кожного клієнта та позитивна динаміка, яка простежується у лікуванні.

    Які захворювання можна виявити за допомогою мазка на флору

    Обстеження, яке було проведене правильно, може показати такі захворювання:

    • Кандидоз або молочниця – виникає внаслідок надмірної кількості грибів у мікрофлорі жінки.
    • Вагініт – має негативний вплив на стінки піхви.
    • Цервіцит – вражає канал шийки матки.
    • Бактеріальний вагіноз – з’являється у випадку зміни складу мікрофлори.

    Консультація гінеколога повинна бути присутня в житті кожної жінки, адже це запорука відмінного здоров’я. Профілактичні огляди у досвідченого лікаря здатні попередити дуже багато жіночих проблем та подарувати спокій усім пацієнткам.

    Пам’ятайте: ви і тільки ви відповідаєте за своє самопочуття та стан здоров’я, тому не забувайте про гінекологічні обстеження.