Запис на візит
 • uk
 • pl
 • en
 • Вагітність при нерегулярному циклі 26.01.2022

  Вагітність при нерегулярному циклі

  Рано чи пізно кожна дівчина відчуває в собі бажання стати мамою. Це прекрасний час, коли жінка повністю розкривається та стає більш жіночною, м’якою і має в собі стільки любові, що хоче подарувати її своєму маленькому продовженню. Однак не завжди планування вагітності проходить легко. Дуже часто перед майбутніми батьками постає багато перешкод, які варто пройти. Лякатися цього не треба, адже це зовсім не рідкість і не означає, що з вами щось не так. Однією з найпоширеніших проблем є збій менструального циклу. Якщо виникла така неприємність, необхідно перш за все пройти огляд гінеколога і надалі виконувати всі його рекомендації. Також вирішити безліч питань, які заважають відчути радість батьківства, допоможе консультація репродуктолога (Львів).

  Центр репродукції «Паренс-Україна» допомагає родинам, які мають певні проблеми з зачаттям чи народженням дитини. Якщо ви досить тривалий час не можете завагітніти, не відкладайте обстеження на потім. Сучасні апарати та точна діагностика позбавлять вас усіляких побоювань, а досвідчені лікарі призначають ефективне лікування.

  Який цикл є нерегулярним

  Нормальний менструальний цикл триває від 21 до 35 днів. Якщо він перевищує або не дістає норми, фіксується порушення менструального циклу. Також нерегулярним вважається цикл, тривалість якого змінюється щомісячно. За таких симптомів варто одразу звернутися до гінеколога. Спеціаліст здійснить всі необхідні заходи, проведе діагностику та призначить дієве лікування, якщо це буде потрібно. Також гінеколог може сказати, що вам знадобиться консультація репродуктолога (Львів). Це звичайна процедура і її проходять безліч людей, які планують народження малюка, але мають певні тимчасові проблеми зі здоров’ям. Цього не треба боятися. Зайвий стрес та хвилювання лише додадуть вам негативу та погано позначається на вашому стані.

  Головні причини порушення менструального циклу

  Планування вагітності – процес відповідальний та серйозний, особливо це стосується ситуації, коли виникає збій менструального циклу. Для того, щоб все пройшло так як слід, варто дізнатися причини його порушення. Найпопулярнішими з них є наступні:

  • регулярний стрес. Такий стан має негативний вплив на всі процеси, які відбуваються в організмі жінки, в тому числі й на плин менструального циклу;
  • тривалі депресії. Пригнічують імунну систему та погано позначаються на загальному стані здоров’я;
  • тяжкі фізичні навантаження. Зазвичай надмірна фізична активність призводить до продовження тривалості місячних або ж навпаки до аменореї (відсутність кров’янистих виділень впродовж півроку);
  • гормональні препарати. Часто подібні засоби порушують нормальний менструальний цикл та викликають його збій. Через це нерідко ускладнюється розрахунок терміну овуляції.

  Якщо проблема ховається у цих причинах, то перейматися не варто взагалі. Як тільки жінка почне краще себе почувати, припинить або відкоригує (разом із лікарем) схему прийому гормонів, навчиться контролювати емоції та ігнорувати весь негатив, все стане на свої місця. Деякі жінки долають це самостійно чи за допомогою членів родини, інші звертаються до психотерапевтів і психологів. Привівши в норму свій фізичний та психічний стан, майбутня мама може зробити свій цикл регулярним.

  Як завагітніти при нерегулярному циклі

  Якщо ви страждаєте від порушення менструального циклу і довгий час не можете зачати дитину, необхідно записатися на прийом до гінеколога. Лікар збере анамнез, здійснить стандартний гінекологічний огляд, за необхідності попросить зробити УЗД та пройти інші обстеження. За результатами діагностики спеціаліст може призначити ефективну терапію. Також гінеколог радить дотримуватися певних рекомендацій, тоді питання «Як завагітніти при нерегулярному циклі?» припинить вас турбувати. Що треба робити для встановлення нормального менструального циклу:

  1. Вести графік базальної температури.
   Жінки, які мають порушення менструального циклу, мають регулярно вимірювати температуру в прямій кишці. Це треба робити протягом півроку, як мінімум. Тоді можна буде побудувати правильний графік, який дозволить точно знати дату овуляції, а також вирахувати підходящі дні для зачаття малюка.
  2. Користуватися аптечними тестами на овуляцію.
   Той же самий спосіб, що і попередній, але більш дорожчий. Аптечні тести набагато зручні у використанні і за їх допомогою можна без похибок визначити настання овуляції. Тести базуються на демонстрації рівня ЛГ в крові. Саме тоді, коли лютеїнізуючий гормон досягає найвищого показника, відбувається вихід яйцеклітини, що є сприятливою умовою для настання вагітності.
  3. Вести здоровий спосіб життя.
   Це означає, що треба забути про всі шкідливі звички (паління, вживання алкоголю), частіше прогулюватися на свіжому повітрі, спати достатню кількість годин, а також не ігнорувати заняття спортом.
  4. Правильно харчуватися.
   Майбутні мами повинні додати до свого щоденного раціону свіжі фрукти та овочі, молочні продукти, натуральні соки, а також горіхи і нежирні види м’яса. Ні в якому разі не можна захоплюватися напівфабрикатами, кавою, чіпсами та солодощами. Обов’язково треба дотримуватися режиму харчування.

  Виконання всіх перерахованих пунктів наближує вас до настання омріяної вагітності. Звичайно, на правильне виношування малюка впливають і інші фактори (хронічні захворювання, гінекологічні патології та ендокринні порушення), тому при порушенні менструального циклу слід обов’язково прийти на огляд гінеколога. Лікар виявить причини такого стану та розповість, як завагітніти при нерегулярному циклі.

  Центр репродукції «Паренс-Україна» – це здоров’я майбутніх мам та малят. Тут можна зробити всі необхідні обстеження, діагностику, а також пройти консультацію репродуктолога і гінеколога.

  Якщо ви мрієте про дитину, але маєте певні проблеми з репродуктивним здоров’ям, не відкладайте відвідування лікарів. Вчасне звернення до спеціалістів дозволить швидко вирішити проблему та завагітніти.