Запис на візит
 • uk
 • pl
 • en
 • Який тест на вагітність найкращий 15.11.2021

  Який тест на вагітність найкращий

  Рано чи пізно в житті кожної жінки настає момент, коли вона купує в аптеці свій перший тест вагітності. Це дуже хвилююча мить, від якої залежить, чи зміниться в недалекому майбутньому життя дівчини і якщо так, то наскільки кардинально. До питання вибору тесту для вагітності слід поставитися серйозно. Для того, щоб отримати точний результат, необхідно знати, які є тести на вагітність і в чому полягають їх переваги.

  Що таке тест на вагітність та як він працює

  Основна мета цих пристроїв полягає у визначенні рівня ХГЛ – першого і головного гормону вагітності. Він продукується ворсинками ембріона, починаючи з періоду прикріплення заплідненої яйцеклітини до стінок матки (приблизно через 6-8 днів після зачаття). Його визначають у сечі або крові жінки. Якщо дівчина не вагітна, показники ХГЛ будуть нижчими за 5 мМО/мл. Коли запліднення відбулося, концентрація гормону швидко підвищується, тому тест на вагітність дає позитивний результат.

  Різновид тестів для вагітності

  Якщо ви маєте підозру, що завагітніли, можете скористатися експрес-тестом на вагітність. Він допоможе розвіяти всі сумніви та швидко дасть відповідь на головне питання: чи станете ви мамою у найближчому майбутньому? Не знаєте, який обрати тест на вагітність?

  Ознайомтеся з інформацією, представленою нижче та оберіть для себе найбільш зручний варіант.

  Розрізняють такі види тестів вагітності:

  1.Тест-смужка на вагітність.
  Вважається найлегшим у застосуванні та найбільш економічним. Має вигляд звичайної паперової смужки, просякнутої спеціальним реактивом. Смужку необхідно занурити на 15 секунд у ємність із сечею та дочекатися появи смужок (приблизно 5 хвилин).

  2.Струменевий тест.
  Для цього методу не треба збирати сечу в окремий посуд. Достатньо лише підставити пристрій під струмінь сечі на декілька секунд. Вже за кілька хвилин ви отримаєте точний результат. Струменеві тести характеризуються високою чутливістю до гормону ХГЛ – 10 мМО/мл.

  3.Касетний або планшетний.
  Смужка знаходиться у пластиковому міні-контейнері з двома віконцями. В перше вікно за допомогою піпетки, що входить до комплекту, треба додати 3 краплі сечі, а другому незабаром з’явиться результат. Тест коштує дорожче за попередні та демонструє більш точні показники.
  4.Електронний (цифровий).
  Це сучасний тест, який зовні нагадує термометр. Має змінні насадки. Працює він по тому ж принципу, що й інші тести на вагітність, але відрізняється високою точністю. Після потрапляння сечі на реактив починається обробка інформації. Через декілька хвилин результат відображається на екрані. Також існує різновид електронних тестів, які одразу показують термін вагітності.

  Якщо ви не знаєте, який обрати тест на вагітність, можете придбати одразу декілька їх видів. Так ви отримаєте найбільш реалістичні показники. Якщо результат виявився позитивним, слід подумати про те, щоб скористатися послугою «Супровід вагітності». Це допоможе попередити патології плоду та гарантує безпечне виношування.

  Як зробити тест на вагітність

  Звичайно, тест на вагітність (смужка, планшетний, струменевий чи цифровий) мають високі гарантії, але все ж не можуть бути точними на всі 100%, іноді трапляються помилки. Аби домогтися максимально правильного та правдивого результату, слід мінімізувати всі можливі похибки. Під час виконання тесту треба дотримуватися таких правил:

  • перевіряти, чи настала вагітність краще зранку, оскільки вночі у сечі накопичується найбільша кількість необхідного гормону;
  • тест-смужка на вагітність чи будь-який інший його різновид повинен знаходитися в абсолютній чистоті упродовж всього часу проведення
  • процедури (слід захистити пристрій від потрапляння на нього бруду та вологи);
  • не можна використовувати тест для вагітності після закінчення його строку придатності;
  • у сечі не повинно бути ніяких сторонніх домішок;
  • набір з пристроєм треба зберігати при температурі від 2 до 28°
  • під час виконання тесту важливо чітко слідувати інструкції.

  Незалежно від того, які є тести на вагітність, всі вони працюють за однією схемою. Саме тому поради щодо їх виконання є актуальними абсолютно для всіх видів тестів на вагітність.

  Коли робити тест на вагітність

  Вже через 8 днів після овуляції, під час якої сперматозоїд запліднив яйцеклітину, рівень гормону ХГЛ буде достатнім для того, аби зафіксувати настання вагітності за допомогою аналізу крові. Через 12 днів після того, як відбулося запліднення, розповісти про вагітність зможуть і звичайні експрес-тести з аптеки.

  Незважаючи на те, що більшість тестів на вагітність обіцяють надати точний результат вже в перший день затримки, гінекологи радять не поспішати і на те є свої причини.

  Якщо овуляція відбулася на 10-й чи 14-й день циклу, то до початку наступного циклу з моменту запліднення мине лише 13 діб. Це означає, що тест покаже дві смужки. Але овуляція може зсуватися і тоді якщо вихід яйцеклітини відбувся на 22-1 день, то до початку затримки справжній строк вагітності може бути менше 7 днів. Таким чином, навіть ідеальні та супер якісні тести не зможуть нічого виявити.

  Тому для того, щоб отримати максимально точний результат, перед тим як робити тест на вагітність необхідно почекати біля тижня з моменту затримки. Якщо ви дійсно скоро станете мамою, рівень ХГЛ зросте настільки, що його зможуть зафіксувати навіть найдешевші тести з низькою чутливістю.

  Чи може тест не показати вагітність

  Всі виробники тестів на вагітність гарантують точність результату як мінімум на 98%, але це можливо лише за умов суворого дотримання інструкції. Буває так, що тест може не показати вагітність і на те є декілька причин:

  • Закінчився строк придатності.
  • Тест був виконаний неправильно (була зібрана не ранкова сеча, допущені похибки в технології проведення).
  • Гормон ХГЛ ще не встиг досягти достатнього рівня для діагностування.
  • Тест робився в період прийому гормональних препаратів.

  Як зробити тест на вагітність, щоб він показав точний результат? Головне дотримуватися всіх правил, зазначений в інструкції, а також не забувати перевіряти строк придатності. Можна зробити декілька тестів і бажано придбати їх від різних виробників.

  Пам’ятайте, точно виявити настала вагітність чи ні, зможе лише УЗД, а для цього треба дочекатися аби минуло 7-8 тижнів після затримки. Тоді результати будуть максимально точними та достовірними.