Запис на візит
 • uk
 • pl
 • en
 • Які потрібно здавати аналізи при вагітності 25.01.2022

  Які потрібно здавати аналізи при вагітності

  Для кожної жінки період вагітності є найважливішим у житті. Це час, коли зароджується нове життя і жінці потрібно докласти багато зусиль для того, щоб все пройшло добре. Перше, що повинна зробити майбутня мама – стати на облік до лікаря. Спеціаліст буде контролювати перебіг вагітності та призначить всі необхідні обстеження. Аналізи при вагітності дозволяють своєчасно виявити можливі ускладнення та патології і усунути їх. Регулярні обстеження та відвідування лікаря допоможуть зберегти здоров’я молодої мами та її малюка.

  Які аналізи здають вагітні у першому триместрі

  Перший триместр триває від останньої менструації до 13-ого тижня вагітності. За цей період малятко досягає розміру 10 см – це майже ціле яблуко! В цей період у дитини розвиваються нервова, дихальна, травна, а також статева та кровоносна системи, формуються захисні функції імунітету та опорно-руховий апарат.

  Саме на першому триместрі у малюка закладаються його унікальні риси обличчя і він стає схожим на татка чи маму. Починають з’являтися нігті та перший пушок на тілі.

  Перший триместр – найважливіший період вагітності. Саме за ці 12 тижнів організм жінки зазнає найбільших змін та готується до виношування малюка.

  У першому триместрі необхідно здати аналізи:

  • загальний аналіз сечі та загальний аналіз крові при вагітності дає можливість побачити, чи є у жінки анемія. Також таке обстеження інформує про
  • існуючу кількість лейкоцитів, що свідчить про наявність чи відсутність запалень в організмі майбутньої мами;
  • визначення групи та резус-фактору крові;
  • аналіз крові при вагітності, що показує чи хворіє жінка на сифіліс, чи має вірус імунодефіциту людини, гепатит В і С. Також визначають згортання крові (таким чином виявляється схильність організму до утворення тромбів і кровотеч) та наявність антитіл до ТОРЧ-інфекції (краснуха, герпес, цитомегаловірус, токсоплазмоз).

  Також аналізи при вагітності включають в себе обов’язковий пренатальний скринінг, що дозволяє прослідкувати, як проходить вагітність. До скринінгу входять такі обстеження та аналізи:

  1. УЗД. Так лікар має можливість підтвердити наявність чи відсутність спадкових патологій плоду.
  2. Аналіз крові на гормон ХГЛ. За допомогою цього обстеження можна прослідкувати за тим, як перебігає вагітність.
  3. Аналіз крові на білок РАРР-А. Його дослідження дозволяє підтвердити, що у малюка немає ніяких відхилень у розвитку.

  Спираючись на результати всіх досліджень та аналізів під час вагітності гінеколог складе подальший план огляду, скоректує поточний прийом вітамінів чи ліків, а також спростує всі побоювання щодо вашого самопочуття та здоров’я дитини.

  Які здати аналізи у другому триместрі

  Другий триместр триває, починаючи з 14-ого до 27-ого тижня вагітності. За цей час малятко вже виросло аж до 24 см, а його вага майже досягла 1 кг. Це розмір невеликої головки капусти. У малюка формується мислення, режим сну та бадьорості, він вже вміє розрізняти смаки, різні звуки. На другому триместрі дитинка розплющує оченята і починає досліджувати все, що її оточує.
  Відбувається розвиток слухових рецепторів і внутрішнього вушка, тому так важливо розмовляти з малюком, щоб він звикав до вашого голосу, а ще – вмикати йому приємну музику, щоб привчати до прекрасного. Продовжується укріплення кісткової тканини, формується підшкірний жир, потовщується шкіра. Починають працювати наднирники, з’являються зачатки корінних зубів.
  Які аналізи здають вагітні у цей період вагітності:

  1. УЗД.
   Вже можна дізнатися стать майбутньої дитини та виявити вади серця або генетичні відхилення. УЗД вагітності дозволяє зробити точний висновок щодо стану плаценти та побачити, де саме знаходиться плід. За допомогою цього дослідження можна виключити позаматкову вагітність.

  2. Аналіз сечі та крові.
  Показує, як функціонують нирки та чи є у мами ризик розвитку анемії.

  3. Скринінгове комплексне дослідження.
  Включає аналізи на: білок альфа-фетопротеїн, рівень гормону ХГЛ, естрадіол.
  Здати аналіз крові чи пройти УЗД недостатньо. До переліку обов’язкових обстежень на другому триместрі вагітності також входять: стандартний огляд на гінекологічному кріслі, вимір тиску, ваги та висоти дна матки. Також необхідно здати аналіз сечі та крові і послухати, як б’ється серце дитини.

  Які здати аналізи під час вагітності у третьому триместрі

  Третій триместр триває з 28-ого тижня і аж до самих пологів. Це період, коли до появи на світ дитини готується не лише мама, а й сам малюк. Його тіло та організм повинні настільки розвинутися, щоб з легкістю адаптуватися до нових умов життя:

  1. Зміцнюється захисні властивості своєї імунної системи: виділяє спеціальні антитіла, головна мета яких полягає в захисті організму малятка від різних небезпечних вірусів та бактерій.
  2. Накопичується підшкірний жир. Виконує функції терморегуляції, а також захищає від переохолодження.
  3. Удосконалюється дихальну систему і вчиться дихати самостійно.
  4. Укріплюється кісткову систему. Цікаво, що кістки черепа залишаються еластичними та рухомими, що дуже важливо для нормального перебігу пологів.
  5. Травна система також зазнає вагомих змін. Розвивається перистальтика, виробляються необхідні ферменти, завдяки яким у недалекому майбутньому малюк матиме змогу харчуватися грудним молоком та перетравлювати його.
  6. Дитина приймає правильне положення для пологів: головою вперед.

  На третьому триместрі продовжується розвиток центральної нервової системи та мозку. Малюк вже може засвоювати інформацію, реагує на яскраве світло, навіть бачить сни.

  Який важливо здати аналіз на третьому триместрі вагітності:

  • аналіз сечі;
  • мазок на мікрофлору піхви.

  Необхідно виміряти живіт, висоту дна матки, артеріальний тиск та масу тіла майбутньої матусі. Також в цей час треба здати аналіз крові на цукор та антитіла.

  Робити УЗД на цих строках вже немає ніякої потреби. Обстеження призначається лише за умови, якщо у вагітної жінки є якісь скарги на самопочуття чи підозра викидня на 28-ому тижні.

  Обов’язковим дослідженням залишається скринінг на гестаційний діабет. Тест роблять натщесерце. Якщо виявляється, що вагітна хвора, лікар надає їй розгорнуті рекомендації щодо правильного харчування та суворого контролю глікемії.

  Медичний центр у Львові «Паренс-Україна» цілодобово знаходиться на сторожі вашого щасливого материнства. Лікарі Центру репродукції допомагають кожній жінці виносити малюка, супроводжують упродовж усього періоду вагітності та слідкують за станом здоров’я дитини і майбутньої мами. В медичному центрі у Львові роблять всі важливі аналізи та виконують необхідні обстеження, які дозволяють слідкувати за перебігом вагітності, попереджати можливі ризики та уникати патологій, у тому числі і спадкових.

  Якщо ви скоро станете матусею, пам’ятайте: відповідальність за здоров’я вашого малюка перш за все несете саме ви. Тому не ігноруйте зауваження свого лікаря і чітко виконуйте всі його рекомендації. Саме від цього залежить майбутнє вашої дитини.