Запис на візит
 • uk
 • pl
 • en
 • Сурогатне материнство в Україні. Як стати сурогатною мамою 15.03.2019

  Сурогатне материнство в Україні. Як стати сурогатною мамою

  Для багатьох сімейних пар програма заміщаючого виношування дитини є останнім шансом в боротьбі за створення повноцінної сім’ї.
  Ті жінки, які рішуче говорять собі: стану сурогатною мамою, викликають повагу. Адже, крім того, що вони мають відмінний шанс вирішити фінансові проблеми у своїй родині, вони дарують щастя материнства і батьківства бездітним парам.

  З кожним днем все частіше і частіше з’являється термін «сурогатного материнство». Чи законно це на території України, хто може скористатися послугами сурогатного материнства та хто може стати сурогатною матір’ю?
  На відміну від багатьох країн, де сурогатне материнство є забороненим або дозволеним лише на альтруїстичних засадах, сурогатне материнство в Україні є законним. Скористатися послугами сурогатного материнство можуть як громадяни України так і іноземці.

  Які законодавчі документи регулюють сурогатне материнство в Україні?

  • Наказ МОЗ України від 09.09.2013 № 787 “Про затвердження Порядку застосування допоміжних репродуктивних технологій в Україні”;
  • Сімейний кодекс України, ст.23 Сімейного кодексу України;
  • Ст. 48 Основ законодавства України про охорону здоров’я.
  • Законодавство України є досить дружнім до пар, які страждають безпліддям та водночас з тим встановило чіткі критерії, яким повинна відповідати пара для того, щоб скористатися послугами сурогатного материнство, а саме:
  • бути офіційно одруженою гетеро сексуальною парою;
  • дружина повинна мати медичні покази до участі в програмі сурогатного материнства.

  Потрібно наголосити, що лікування безпліддя зі застосуванням сурогатного материнства можливе, лише за наявності медичних показів у дружини. Якщо у подружній парі чоловік страждає безпліддям, тоді на жаль, пара не зможе скористатися даним видом лікування.

  Перелік медичних показів до сурогатного материнства:

  • відсутність матки (вроджена/набута);
  • деформація порожнини або шийки матки при вроджених вадах або внаслідок хірургічних втручань, доброякісних пухлин, при яких неможливе виношування вагітності;
  • структурно-морфологічні або анатомічні зміни ендометрію, що призводять до втрати рецептивності, синехії порожнити матки, які не піддаються лікуванню;
  • тяжкі соматичні захворювання, при яких виношування вагітності загрожує подальшому здоров’ю або
  • життю реципієнта, але які не впливають на здоров’я майбутньої дитини;
  • невдалі повторні спроби ДРТ (4 і більше разів) при неодноразовому отриманні ембріонів високої якості, перенесення яких не приводило до настання вагітності.

  Хто ж може стати сурогатною матір’ю?

  Відповідь на це питання досить проста. Повнолітня дієздатна жінка з наявністю принаймні однієї здорової народженої дитини, відсутності медичних проти показів до вагітності та відсутності негативних звичок має всі шанси стати сурогатною матір’ю та допомогти безплідній парі відчути омріяне щастя батьківства.
  Згідно законодавства України батьками дитини народженої за допомогою застосування сурогатного материнства є генетичні батьки дитини. При реєстрації дитини в державних органах реєстрації актів цивільного стану саме генетичні батьки будуть вписані батьками дитини та лише вони мають законні права на дитину.

  Багато жінок цікавляться, як стати сурогатною матір’ю в Україні і куди звертатися? Кращим варіантом для майбутніх кандидаток на роль сурмами буде звернутися в спеціальні центри, які стають своєрідною сполучною ланкою між двома сторонами. Щоб стати сурогатною мамою у нашій клініці ви можете зв’язатися з нами за телефоном, або залишити заявку на зворотній звязок ми узгодимо дату і час першого прийому.
  Якщо Ви страждаєте безпліддям або хочете допомогти парі стати повноцінною сім’єю, то у Центрі репродукції «Паренс Україна» Ви зможете знайти розуміння та допомогу. У Паренс Україна ми лікуємо усі види безпліддя, наші висококваліфіковані спеціалісти допоможуть втілити Вашу мрію в життя.