Запис на візит
 • uk
 • pl
 • en
 • Що таке партнерські пологи та як до них підготуватися? 26.06.2020

  Що таке партнерські пологи та як до них підготуватися?

  В наш час тема партнерських пологів доволі популярна. Що робити чоловіку під час пологів? Чи потрібно це, чи краще нехай все проходить традиційно? Раніш про те, щоб під час пологів були присутні члени родини вагітної, не було ніякої
  розмови. Сьогодні ж партнерські або сумісні пологи, стали популярними. Майбутня мама може поцікавитися в клініці, яку вона обрала, чи практикують там партнерські процедури. Для жінки присутність близької людини в цей непростий для неї момент — серйозна підтримка.

  Що таке партнерські пологи?

  Спільні пологи — це процедура, під час якої окрім породіллі і медперсоналу присутній чоловік. Хоча за бажанням жінки це може бути і мама, і сестра, і подруга і навіть бабуся. В чому полягає допомога при партнерських пологах? Помічник при пологах заспокоює, робить масаж, тримає за руку, допомагає правильно дихати. Сама його присутність дає жінці спокій і впевненість, тому що пологи це процес важкий як фізично, так і психологічно. Присутність близької людини дає можливість жінці легше перенести цю неминучу подію.

  Як підготуватися до партнерських пологів?

  До сумісних пологів дійсно необхідно готуватися. Не кожний чоловік зможе з цим справитися. Подружжю бажано відвідати курси, на яких розкажуть про стадії, що потрібно робити під час кожної з них. Обов’язково треба подивитися тематичний фільм — це потрібно для того, щоб для чоловіка у відповідний час нічого не стало неочікуваним. Після перегляду фільму чоловік більш достовірно зможе зрозуміти, чи вистачить у нього сил для цього процесу. Якщо чоловік не хоче бути присутнім під час пологів, не треба його примушувати. Лікарі не радять брати в партнери чоловіка, якщо він психологічно не готовий до цього процесу. Партнер (чоловік, мама, сестра, подруга тощо) має пройти флюорографію і здати аналізи — які саме, порадить лікар. Найчастіше вимагають посів на стафілокок і аналіз крові. Також треба провести співбесіду з лікарем який буде приймати пологи.

  Перший період

  Цей період у середньому триває 8-12 годин. Задача партнера — заспокоїти жінку, слідкувати за диханням, робити масаж. Саме в цей період треба прибрати тривожний стан дружини. Також разом можна спробувати різні позиції, щоб зменшити неприємні відчуття. Одразу треба вирішити, чи буде чоловік присутнім протягом усього процесу, чи тільки в першому періоді, тому що не всі чоловіки можуть витримати момент саме народження дитини.

  Другий період

  Це безпосередньо момент народження дитини. Одразу треба визначитися, чи буде чоловік біля дружини, тримати її за руку, заспокоювати, чи залишиться до моменту саме народження. Рекомендують знаходитися поряд з дружиною до кінця усього процесу. Психологічна підтримка важлива для жінки. Вона відчуває себе більш впевненою, менше переживає стрес, особливо, якщо вона народжує вперше.

  Третій період

  У третій період батькові краще знаходитися поряд з немовлям. Перший контакт з новонародженою дитиною — це дуже важливо. При цьому під час партнерських пологів важливо пам’ятати, що партнер має не заважати медичному персоналу.
  Занадто емоційні батьки часто заважають тим, що відволікають лікарів, вимагають щось зробити.
  Якщо вам цікава ця тема, пропонуємо звернутись до консультантів нашої клініки за більш детальними поясненнями. Центр PARENS завжди допоможе в будь якій ситуації.