Запис на візит
 • uk
 • pl
 • en
 • Як визначити вагітність. Методі діагностики на ранніх етапах 11.11.2021

  Як визначити вагітність. Методі діагностики на ранніх етапах

  Мабуть, для кожної жінки новина про те, що в неї скоро народиться малятко, є радісною та довгоочікуваною. Вже у перші дні запліднення яйцеклітина подає організму сигнали щодо свого подальшого розвитку. Симптоми вагітності зазвичай з’являються дуже рано і дозволять майже безпомилково зрозуміти, що бажана вагітність настала.
  Все ж абсолютно не кожна жінка може зрозуміти, що вона скоро буде матусею. У деяких жінок перші ознаки вагітності яскраво виражені, тому така приємна новина не є для них сюрпризом. У інших матусь симптоми вагітності проходять майже непомітно, через що і не викликають ніякого занепокоєння. Щоб дізнатися, чи ти вагітна в перші дні, варто прислухатися до своїх відчуттів, а також зробити УЗД органів малого тазу. Сучасна апаратура дає можливість розгледіти початок життя вже на 12-й день затримки менструації. На екрані монітора спеціаліст засвідчить малесенький ембріон, розмір якого ледве сягатиме 4-5 мм.

  Перші признаки вагітності є надійними інформаторами про зародження у мами в животику нового життя. Існує досить багато симптомів, за якими можна визначити настала вагітність чи ні. Головне – слідкувати за своїм станом та відчуттями.

  Як дізнатися чи ти вагітна в перші дні

  Перші симптоми вагітності іноді можна сплутати з ознаками якихось хвороб чи нездужання. У такому випадку, щоб точно впевнитися у тому, що саме коїться з вашим організмом та виключити або підтвердити вагітність, варто записатися на огляд до гінеколога. Лікар призначити необхідні аналізи та обстеження, за результатами яких зможе поставити діагноз.

  Розглянемо більш детально, які зміни відбуваються з жіночим організмом на ранніх термінах вагітності, а також які існують перші признаки вагітності.

  Нетипові виділення з піхви

  Перед тим, як у жінки трапляється затримка, об’єм її вагінальних секрецій сильно збільшується. Це пов’язано з активним продукуванням гормонів, мета яких – зберегти плідне яйце та допомогти йому надійно закріпитися в матці. На ранньому терміні вагітності організм майбутньої мами робить все можливе для того, щоб запобігти потраплянню небезпечних бактерій чи інфекцій до ембріону. Саме для цього гормон прогестерон згущую секреції і робить їх більш щільними. Внаслідок цього у жінки можуть з’явитися незначні місячні: це результат закріплення плідного яйця та відшарування епітелію.

  Біль внизу живота

  Багато жінок страждають від болю під час менструації, але цей симптом також може свідчити про те, що відбулося запліднення. Якщо критичні дні відсутні, а біль не зникає, це говорить про те, що в жіночому організмі відбуваються важливі зміни: імплантація плідного яйця до стінок матки. Це характерно для 3 або 4 дні після останнього статевого акту.

  Зміни грудей

  Перші симптоми вагітності також включать зміни у грудях: збільшення їхнього об’єму, підвищення чутливості, вираженість вен на молочних залозах, потемніння сосків та незначний біль.

  Висока температура тіла

  У вагітних жінок досить часто спостерігаються головні болі. Вони виникають через різку перебудову гормонального фону майбутньої мами. Підвищення температури відбувається внаслідок активування прогестерону. Щоб полегшити такі симптоми вагітності, варто збалансовано харчуватися, спати не менше 8 годин на добу та вдало поєднувати роботу з відпочинком.

  Сильна сонливість та почуття втоми

  Про настання вагітності свідчить швидка втомлюваність, яка не зникає навіть після довготривалого відпочинку. Якщо вам дуже тяжко прокидатися вранці, а протягом дня ви мрієте про відпочинок, це – перші ознаки вагітності.

  Часте сечовипускання

  Це відбувається на третьому триместрі через збільшення розмірів плоду, але ознака може проявитися на ранніх термінах. Симптом пов’язаний зі збільшенням матки, яка починає тиснути на задню стінку сечового міхура.

  Зміна якості шкірного покриву

  У вагітних жінок помітно псується стан шкіри, що вважається однією з перших ознак раннього токсикозу. Висипання різних видів виникають внаслідок перебудови гормонального фону жінки.

  Реакція на запахи та їжу

  Майбутні мами часто помічають аромати, до яких раніше були байдужими. Те ж саме відбувається і з продуктами харчування. На ранніх термінах жінки починають виявляти цікавість до несподіваних смакових експериментів.

  Нудота та напади блювання

  Ранкове нездужання та блювота – це теж перші симптоми вагітності, які з’являються та продовжуються протягом 12 тижнів вагітності. У таких випадках необхідно уважно слідкувати за тим, скільки води ви випиваєте, інакше може трапитися зневоднення організму.

  Розлад шлунку

  Регулярні закрепи чи навпаки проноси також являються першими ознаками вагітності. Є жінки, у яких організм реагує на гормональні зміни саме так.

  Затримка

  Найточніша ознака настання вагітності. Якщо у вас регулярні менструації, є постійний партнер і раптом виникла затримка, знайте: скоріше за все ви завагітніли.

  У будь-якому разі дізнатися чи ти вагітна в перші дні можна лише на прийомі у лікаря-гінеколога. То ж при перших підозрілих симптомах одразу зверніться до спеціаліста.

  Методи визначення вагітності на ранньому терміні

  На сьогодні дізнатися про вагітність на перших тижнях можна за допомогою трьох ефективних способів: тест на вагітність, аналіз на ХГЛ та УЗД. Вони підтвердять або спростують ваші переживання на медичному рівні.
  1. Аналіз крові на ХГЛ.
  Обстеження можна проводити вже на 6-8 день після зачаття. ХГЛ вважається першим гормоном вагітності, який продукується ворсинками ембріону одразу після прикріплення заплідненої яйцеклітини до стінок матки. У вагітної жінки показники аналізу повинні бути вищими за 5 мМО/мл. Кров збирається з самого ранку натщесерце. Результати можна отримати протягом декількох годин.
  2. УЗД.
  Чутлива апаратура дозволяє вже на перших тижнях встановити вагітні ви чи ні. Якщо результат позитивний, на екрані монітора з’явиться крихітний ембріон приблизно півсантиметра завдовжки.

  3. Тест на вагітність.

  Коли робити тест на вагітність? Найбільш точний результат тест на вагітність зможе показати приблизно на 8-9 тиждень після запліднення. Робити тест на вагітність краще з ранку і натщесерце – саме тоді сеча є максимально концентрованою.

  Робити тест на вагітність необхідно за наявності таких симптомів:

  • біль в грудях чи сосках;
  • спазми в животі;
  • напади нудоти;
  • надмірна слабкість;
  • непереборне бажання з’їсти якусь незвичайну їжу.

  Ці ознаки свідчать про зміни на гормональному рівні, які, в свою чергу, є провісниками вагітності.

  Щоб провести аналіз правильно, варто ретельно вимити руки та прослідкувати за стерильністю місця, де знаходитиметься тест під час прояву результатів. Також під час купівлі необхідно перевірити строк придатності тесту, інакше він не покаже ніякого результату.
  Зрозуміти, що ви скоро будете мамою, досить легко. Важливо прислухатися до свого тіла та відчуттів, які підказують вам про початок зародження всередині вас нового життя. Якщо ви не впевнені або бажаєте переконатися у правильності своїх спостережень, зверніться до свого лікаря. У разі підтвердження вагітності одразу ж станьте на облік та виконуйте все рекомендації спеціаліста.