Запис на візит
 • uk
 • pl
 • en
 • Папіломою вважається доброякісне утворення на шкірних покривах (або під ними), яке виникає через активацію вірусу папіломи людини (ВПЛ) в її організмі. Це захворювання може передаватися від носія чи хворого до іншої особи й швидко розвивається, утворюючи специфічні нарости на тонкій або широкій ніжці.

  Якщо у вас виникає питання «Як видалити папілому?», зверніться до нашого Центру репродукції «Паренс-Україна» у Львові. Кваліфіковані спеціалісти проведуть детальну діагностику, зберуть анамнез та запропонують дієвий спосіб видалення папіломи, який дозволить позбутися новоутворення назавжди.

  Який вигляд мають папіломи

  Утворення на шкірі з’являються через розростання верхнього шару епідермісу і ззовні дуже схожі на звичайну бородавку, розміром від 1 мм до 2 см. Колір може бути бежевим чи темно-коричневим.
  Зовнішній вигляд папілом багато в чому базується на їхньому типі. Існують так різновиди даних новоутворень:

  • гострі – найчастіше локалізуються на гені таліях та нагадують цвітну капусту;
  • ниткоподібні – це продовгуваті, звисаючі нарости, які мають тонку ніжку;
  • пласкі – тілесні та гладенькі утворення невеликих розмірів. Зазвичай виступають над шкірними покривами приблизно на декілька міліметрів;
  • бородавчасті – мають круглясту форму, височіють над шкірою на 2-3 мм;
  • внутрішньо протокові – з’являються в протоках молочних залоз і являють собою ущільнення в грудях. На перший погляд зовсім непомітні, їх можна виявити лише під час проведення УЗД.

  Видалення папіломи – мікрооперація, яку повинен контролювати досвідчений хірург. У медичному центрі «Паренс» (Львів) працюють саме такі професіонали. Сучасна апаратура та новітні методи проведення подібних процедур дозволяють здійснити весь процес безпечно та ефективно.

  Причини виникнення папілом

  Головною рушійною силою появи таких новоутворень є вірус папіломи людини, який найчастіше передається під час незахищених статевих контактів. Також вірус може потрапити до організму дитини від матері-носія в момент пологів, через ранки чи порізи на шкірі, а також за хірургічних чи косметичних процедур (якщо спеціаліст не дотримується загальних правил стерильності та безпеки). Зазвичай імунна система людини самостійно бореться з вірусом папіломи людини та не потребує його лікування. Та все ж таки, якщо ви помітили на своєму тілі чи слизових оболонках дивні утворення, яких раніше не було, зверніться до кваліфікованого лікаря.

  На сьогодні відомий цілий ряд факторів, які провокують появу папілом:

  • ослаблення захисних функцій імунної системи людини;
  • наявність хвороб, які передаються статевим шляхом;
  • збій в обміні речовин;
  • присутність хронічних захворювань та патологій ендокринної системи й органів травлення;
  • регулярні стреси;
  • шкідливі звички.

  Папіломи належать до доброякісних новоутворень, але завжди існує небезпека їхнього переродження у злоякісні пухлини. Найнебезпечніші папіломи викликаються ВПЛ 16 і 18 типу, саме їхні клітини мають здатність до трансформування із нешкідливих до онкологічних. Оцінити ризик розвитку раку можна за допомогою аналізу на ВПЛ.

  Слід зауважити, що навіть доброякісні утворення здатні спричинити неабиякі ускладнення. Якщо папілома знаходиться в зонах постійного зіткнення з одягом або на ділянках шкіри, які людина регулярно голить, існує досить велика ймовірність її пошкодження. Це прямий шлях потрапляння інфекції у кров та розвитку небезпечних процесів.

  Видалення папілом: коли необхідно звернутися до хірурга

  Доброякісне утворення може не спричиняти дискомфорту, але існують певні ознаки, за появи яких варто серйозно задуматися про те, де можна видалити папілому:

  • Новоутворення мають неестетичний вигляд, шкірні покриви здаються недоглянутими та непривабливими, порушується їх однорідність, колір.
  • Папіломи локалізуються на обличчі та зовсім не приховуються за допомогою макіяжу.
  • Утворення дуже помітні, регулярно зачіпаються золотими ланцюжками на шиї, намистом, іншими прикрасами та аксесуарами. Ризик травмування папілому в такій ситуації занадто високий, а це перша причина розвитку запалення, потрапляння до ранки бактерій і утворення некрасивих рубців.
  • Папіломи мають тенденцію поширюватися. Якщо не видалити одну, згодом їх з’явиться набагато більше і тоді позбутися їх буде набагато складніше, а весь процес потребуватиме немало часу.

  Якщо у вас є такі новоуторення, одразу подумайте про те, де можна видалити папіломи. Пройдіть обстеження та разом з лікарем вирішіть, що робити далі.

  Як видалити папілому

  У Центрі репродукції «Паренс-Україна» вас огляне кваліфікований спеціаліст, після чого визначить день та час видалення папіломи. Найбільш ефективним та сучасним є метод електрокоагуляції. Завдяки цьому способу можна назавжди позбутися навіть найменших новоутворень неонкологічної природи. Активність електричного струму контролюється лікарем, який точно підбирає необхідну частоту імпульсів відповідно до віку пацієнта та області розташування утворення. Під час процедури, а також після неї не виникає кровотеч, що теж є неабиякою перевагою.

  Замість видаленої області тканини виникає суха скоринка, після її відторгнення майже ніколи не залишається ніякого сліду. Якщо новоутворення мало великий розмір, після загоєння може залишитися депігментована пляма, яка скоро повністю щезне.
  Найшвидше можна позбутися папілом на ніжці. Новоутворення, які мають широку основу, випалюють шар за шаром, поступово. Піклування за раною не викликає ніяких труднощів. Все, що потрібно робити – декілька разів на день обробляти уражене місце дезінфікуючим розчином.

  Швидкість видалення папіломи залежить від їх виду та локалізації, тому, помітивши новоутворення, слід одразу звертатися до кваліфікованих спеціалістів, яких ви можете знайти у медичному центрі «Паренс» (Львів). Тут вам нададуть необхідну допомогу та обов’язково вирішать проблему, з якою ви звернулися.

  Наші лікарі