ЕКЗ - екстракорпоральне запліднення , метод ДРТ ( допоміжні репродуктивні технології ) , IN VITRO fertilization (ЗІВ)

Суть методу полягає в тому, що процес запліднення відбувається за межами тіла жінки та передбачає певні маніпуляції для вилучення ооцитів,а зустріч сперматозоїда та яйцеклітини відбувається в лабораторії, в чашці Петре, під контролем та завдяки діям ембріолога. Ембріон розвивається в спеціальних умовах до стадії бластоциста, на 5-6 день відбувається трансфер в порожнину матки.

Існує кілька модифікацій процедури: ICSI, додатковий Хетчінг, GIFT, ПІКСІ, TESA, TESE.

Також, можна використовувати донорські яйцеклітини та сперму, при необхідності завжди можна обрати в каталозі біобанку PARENS.
Залежно від клінічної ситуації і ваших побажань ми застосовуємо різні види ДРТ.

Отже, EКЗ поетапно:

Стимуляція яєчників (КСЯ)

Після ретельної діагностики, лікар медикаментозно стимулює яєчники жінки, щоб активувати дозрівання більшої кількості яйцеклітин, які будуть здатні до запліднення сперматозоїдом.

Велика кількість дозрілих та якісний ооцитів, збільшує шанси успішного запліднення. Відбувається постійний моніторинг дозрівання і росту фолікулів за допомогою УЗД та гормональної діагностики

При певних обставинах стимуляція може не відбуватися і забір відбувається в природньому циклі.

Пункція фолікул

Процедура відбувається в період овуляції, коли яйцеклітини дозріли. Лікар визначає день.

Щоб здійснити забір, лікар робить пункцію спеціальною голкою, пацієнту вводять наркоз.

У цей день в клініку також приходить чоловік для здачі сперми або готується сперма донора для запліднення.

Для здачі сперми необхідно дотримуватися умов та вести здоровий спосіб життя не менше ніж 3 місяці, щоб покращити якість сперматозоїдів. Детальні рекомендації Вам надасть уролог-андролог.

Запліднення або кріоконсервація

Ембріолог робить оцінку отриманих яйцеклітин , обирає М2. Чоловічі та жіночі гамети запліднюють або заморожують.

Технологію обирає ембріолог за медичними показаннями.

Запліднення може також відбуватися спермою донора, або ж запліднюватися донорська яйцеклітина.

Культивування ембріонів

На 18-24 годину після запліднення, можна побачити чи відбулося запліднення і скільки утворилося зигот.

Вирішальною є 5-та доба.

Трансфер

На 5-6 день ембріон дозріває до стадії бластоциста та готовий до переносу в порожнину матки пацієнтки або сурогатної матері.

Ембріолог оцінює ембріони , переносяться один-два якісні з високим репродуктивним потенціалом, а решта при наявності заморожуються та зберігаються в кріобанку.

Підтримка лютеїнової фази

При необхідності лікар призначає додаткові препарати

Діагностика вагітності

На 12-14 день після трансферу пацієнтка здає аналіз крові на визначення ХГ для діагностування біологічної вагітності.

Кожен пацієнт повинен розуміти, що тільки спільними зусиллями та ретельним виконанням вказівок лікаря можна досятнути резутатату та стати батьками із ПАРЕНС-Україна.

ЕКЗ можна застосовувати при всіх формах жіночого і чоловічого безпліддя, за винятком анатомічних змін матки, які унеможливлюють виношування вагітності. В такому випадку, варто розглянути, варіант виношування малюка сурогатною мамою.
Важливим у лікуванні безпліддя є вік подружжя і тривалість безпліддя. При довготривалому безплідді, більше 10 років і віці подружжя більше 40 років єдиним реальним способом досягнення бажаної вагітності є ЕКЗ. Також, застосування ЕКЗ рекомендовано парам, які лікувалися з приводу безпліддя традиційними методами протягом 2 років та не досягли бажаного результату.


Труднощі при зачатті турбують кожну четверту пару і кожен чоловік та жінка, можуть отримати якісну консультацію в Центрі репродукції Паренс Україна.