Коли ми повинні зробити спермограму

Це перший і основний тест в діагностиці непліддя. Проблема непліддя завжди стосується обох партнерів. Неплідною вважається та пара, яка протягом року статевого життя без контрацепції не досягла вагітності. Виняток становлять чоловіки, які отримували хіміотерапію в минулому, чоловіки після видалення яєчка (з різних причин), або більш пізньої (після другого року життя) операції з приводу не опущення яєчок (крипторхізму). Від них, ми можемо очікувати спермограму низької якості і тому не потрібно відкладати аналіз сперми на рік. Навіть при добрих показниках спермограми, ми не можемо виключити проблем пов’язаних з непліддям у жінки або партнерки, тому що невдалі спроби зачаття дитини можуть лежати по обидві сторони відразу!

Кількість повторних спермограм буде залежати від її результату. Якщо після першого аналізу виявлено нормозооспермію (всі показники сперми є в нормі), то повторного аналізу ми можемо не робити. При патозооспермії (різні порушення показників сперми) спермограму виконують двічі з інтервалом 7-21 день з утриманням від статевих контактів протягом 3-7 днів. Якщо результати двох спермограм різко відрізняються один від одного, то проводять третій аналіз.

Виконання спермограми часто викликає занепокоєння у чоловіків. Його результат різко впливає на самооцінку чоловіка, адже пов'язаний зі здатністю продовжувати свій рід.

Якщо ви щойно отримали свій результат, то, безумовно, вже встигли з'ясувати, які параметри в нормі, а які за її межами. Але ви не знайдете там відповіді на фундаментальне питання про те, чи є ваша сперма плідною?

Це відбувається з кількох причин:

  • немає різкої межі між плідною і безплідною спермою (в сенсі природного запліднення);
  • спермограма (тобто, результат тесту сперми) не розповість все про фертильність сперми, таким чином проводяться додаткові тести на генетичний матеріал, який несуть сперматозоїди ;

спермограма не бере до уваги проблеми у жінок.