Проблема безпліддя

Безплідною вважається та пара, у якої при регулярному статевому житті (не рідше 2-3 разів на тиждень), без використання контрацепції вагітність не наступає протягом року.

Проблема безпліддя є не тільки медичною, але й соціальною проблемою, яка виходить на перший план в умовах економічної кризи, зниження народжуваності і високого рівня загальної смертності. Таке явище, як безпліддя зустрічається частіше, ніж ви думаєте. У світі відсоток безплідних пар складає 8-29%, в Україні – 15-18%, тобто кожна 4-5 пара не в змозі реалізувати свої плани, щоб мати дітей природним шляхом. В минулому, при зіткненні пари з проблемою безпліддя, причину шукали в жінці. На сьогодні ж, фактор чоловічого безпліддя стає на один рівень із жіночим.

Через дуже особистий характер цього явища, про нього не говорять настільки відкрито, як про інші людські захворювання. Якщо ви безуспішно пробуєте зачати дитину більше року – вам необхідно обов’язково звернутись до кваліфікованого лікаря. Не займайтесь самолікуванням! Не звертайтесь до альтернативної медицини! Незважаючи на величезний прогрес в лікуванні безпліддя, вік пацієнта залишається основним фактором, який впливає на позитивний результат лікування. Отож, не зволікайте!