Ультразвукова діагностика з доплерографією

Пропонуємо сучасні методи діагностики на базі ультразвукової системи Voluson 730 Pro.

Обстеження щитовидної залози дозволить встановити та  оцінити її розміри, структуру, судинну та лімфатичну системи, виявити комплекс причин захворювання вже на ранній стадії його виникнення.

Метод ультразвукової діагностики серця (як дорослих, так і для малят) дозволить виявити вроджені та набуті вади серця, у режимі реального часу оцінити роботу серцевого м’язу, стан клапанів, виміряти розміри порожнин серця, товщину його стінок, визначити швидкість та напрямок кровотоку всередині серця. Ехокардіографія дозволить оцінити такі важливі функції серця,  як загальну і локальну скоротливу активність.

Ультразвукове дослідження внутрішніх органів: нирок, селезінки, печінки і жовчовивідних шляхів, підшлункової залози і жовчного міхура - оптимальний метод отримання інформації для аналізу здоров'я органів травлення, а також судин.

На базі проведених обстежень, отриманих кількісних та якісних зображень, наші висококваліфіковані фахівці нададуть вичерпну консультацію та складуть офіційний висновок фактичного стану обстежуваних органів та судин.

Ультразвукове дослідження – це найбільш доступний і абсолютно нешкідливий метод обстеження. Його можна застосовувати для діагностики безлічі гінекологічних захворювань і контролю за їх перебігом. В гінекології можливе використання як трансабдомінального (дослідження через передню черевну стінку з наповненим сечовим міхуром), так трансвагінального (дослідження спеціальним вагінальним датчиком через піхву) методу дослідження. Через кращу візуалізацію внутрішніх статевих органів з більш тонкою оцінкою їх структури в гінекології віддають перевагу трансвагінальному методу дослідження.

Трансвагінальне дослідження:

 проводиться жінкам, які живуть статевим життям. Попередньої підготовки не потребує (наповнювати сечовий міхур не потрібно). Перше дослідження найкраще проводити на 5-12 день менструального циклу. Цей метод активно використовується для спостереження за ростом фолікулів та ендометрію (фолікулометрія) у природньому та стимульованому циклах. Фолікулометрію проводять 3-4 рази протягом одного менструального циклу, починаючи з 5 дня  до моменту встановлення наявності чи відсутності овуляції.

Трансабдомінальне дослідження: 

застосовується для обстеження дівчаток та жінок, які не живуть статевим життям. Також використовується, як допоміжний метод діагностики при трансвагінальному дослідження (при міомах великих розмірів, у жінок, після оперативного втручання, тощо). Перед дослідженням необхідно наповнити сечовий міхур.

УЗД молочних залоз: 

це безболісний, безпечний і доступний метод дослідження структурних змін тканин молочної залози. За допомогою цього методу можуть бути виявлені дуже дрібні утвори (вузлики або кісти), які не вдається пропальпувати через шкіру. Особливу увагу при дослідженні молочних залоз приділяється також реґіонарним (місцевим) лімфатичним вузлам, зміни в яких з'являються при раку молочної залози. УЗД молочних залоз рекомендується проходити профілактично (навіть при відсутності будь-яких змін у молочних залозах) всім жінкам старше 35 років мінімум один раз на 2 роки в першій половині менструального циклу (зазвичай з 5 по 10 день), а жінкам після 50 років 2 рази на рік. Крім того, ультразвукове дослідження молочних залоз може бути призначене лікарем-мамологом з метою уточнення характеру змін молочної залози при деяких захворюваннях (наприклад, мастопатія, фіброаденома молочної залози та ін.), травмах, а також для оцінки ефективності лікування деяких захворювань молочної залози.

Ультразвукове дослідження під час вагітності рекомендується проводити усім вагітним жінкам. Дія апарату УЗД заснована на властивості хвиль високої частоти відбиватися від внутрішніх органів. Відбитий сигнал обробляється комп'ютером і виводиться на екран монітора. Ультразвукове випромінювання не має нічого спільного з рентгеном і використовується в акушерстві вже близько 50 років. За весь цей час достовірних наукових відомостей про шкідливість УЗД для матері і плода не з'являлося. Але, попри це, не рекомендується проводити УЗД без належних причин. Особливо на ранніх строках вагітності, коли формуються органи плода (до 10-го тижня).

В усьому світі перше скринінгове УЗД роблять вагітним в 11-13 тижнів, коли плід має достатню довжину (куприково-тім'яний розмір дорівнює 45-74 мм), візуалізація плода доволі чітка. В Україні рекомендується проводити УЗД у 9-11 тижнів. На ранніх строках (до 10 тижня) УЗД слід проводити тільки за строгими показниками, таким як:

  1. невідповідність розмірів матки передбачуваному терміну вагітності;
  2. біль унизу живота при затримці місячних і підозрі на вагітність;
  3. кров'янисті, мажучі виділення з піхви під час вагітності;
  4. для діагностики розвитку ембріона при звичному невиношувані, штучному заплідненні (ЕКЗ).

В Україні для усіх вагітних рекомендовано проходити УЗД тричі:

  • в 11-12 тижнів проводять для визначення наявності та місця закріплення плодового яйця, виявлення багатоплідної вагітності, відповідності розмірів та розвитку ембріона терміну гестації. У цей час можна встановити грубі патології розвитку вагітності та плоду.
  • в 18-22 тижні розміри плоду дозволяють більш точно оцінити, наскільки правильно сформовані всі його органи, це УЗД найбільш інформативно в плані визначення можливих дефектів і так званих «маркерів», які можуть говорити про генетичну патологію. У цьому випадку лікар призначить додаткові аналізи, щоб підтвердити або спростувати ці підозри. З великою точністю можна визначити стать дитини.
  • в 30-32 тижні УЗД дозволяє визначити відповідність розвитку дитини термінами вагітності, розташування плаценти, плоду, визначення передлеглої частини плода. В цьому терміні чітко можна оцінити розвиток серця, та виявити дефекти розвитку, які не були видимі на ранішніх термінах вагітності. Також, рекомендується проводити доплерометрію - ультразвукове дослідження кровоносної системи плода.

При вагітності високого ризику лікар може призначити додаткові, більш часті дослідження УЗД, не варто цього побоюватися, оскільки можливий вплив у будь-якому випадку набагато менш шкідливий, ніж не помічене вчасно ускладнення або вади розвитку.