Лікар призначив Вам лапароскопію? Спокійно! Давайте обговоримо що мається на увазі.

Лапароскопія- один з найбільш прогресивних методів діагностики та лікування хірургічної патології. Цей метод дозволяє уточнити причину захворювання і виконати необхідний обсяг оперативних втручань. Сьогодні близько 95% всіх гінекологічних операцій можна виконувати лапароскопічним методом. Лапароскопічна методика виключає необхідність робити великі розрізи. Замість цього хірург може побачити внутрішні органи зсередини за допомогою лапароскопа - тонкого інструменту, що нагадує телескоп, та передає зображення на відео монітор.

Лапароскоп вводиться в тіло пацієнта по невеликій трубочці (Троакара) за допомогою якої попередньо робиться прокол по середній лінії живота, на 1 см нижче пупка і довжиною лише 1 см. Як правило для проведення лапороскопії необхідно 3 проколи.

Переваги лапароскопії:

А) Пацієнти відчувають набагато менший біль після операції, що може позбавити від необхідності призначення наркотичних препаратів;

Б) Зменшується тривалість перебування у лікарні (зазвичай 2-4 дня);

В) Швидше одужують, швидше можуть повернутися до нормального життєдіяльності та вийти на роботу;

Г) Не мають переживань з приводу наявності великого післяопераційного рубця;

Д) Уникають утворення спайок в черевній порожнині після операції.

Лапароскопія показана при :

- непрохідності маткових труб ;

- ендометріозі та хронічних тазових болях;

- пухлиноподібних, кістозних утворах яєчників ;

- спайковому процесі малого тазу;

- міомах матки;

- безплідді нез’ясованого ґенезу.

Лапароскопія в сучасної гінекології - це незамінна операція, яка відіграє велику роль у встановленні діагнозу «безпліддя». Саме лапароскопія дозволяє вирішити проблеми багатьох жінок, що перешкоджають зачаттю дитини. У Parens-Україна Вам допоможуть стати батьками. Запишіться до нас на прийом або напишіть до online-лікаря та отримаєте відповіді на Ваші питання.